Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Merkeli sõnul on USA tariifid ebaseaduslikud

Saksa kantsler Angela Merkel.
Saksa kantsler Angela Merkel. Autor/allikas: Axel Schmidt/Reuters/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi kehtestatud terase ja alumiiniumitariifid on ebaseaduslikud, ütles Saksamaa liidukantsler Angela Merkel Bundestagis peetud kõnes.

Euroopa Liit püüab saada tariifidest vabastatute nimekirja. Selleks sõitis Ühendriikidesse kõnelustele Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström.

Trump kiitis ülemöödunud nädalal heaks 25-protsendise imporditariifi terasele ja 10-protsendise alumiiniumile. Tariifidest on esialgu vabastatud Mehhiko ja Kanada, kellega USA peab kõnelusi Põhja-Ameerika vabakaubandusleppe (NAFTA) muutmiseks.

"Me toetame loomulikult kõnelusi, aga vajadusel rakendame ühemõttelised vastumeetmed," ütles Merkel kolmapäeval parlamendis.

EL-i liidrid arutavad tariifide vaidlust neljapäevasel tippkohtumisel

"Meie arvates on need tariifid ebaseaduslikud, me leiame, et need on kahjulikud..., aga tuleb loomulikult ära oodata, kuidas asjad arenevad," ütles Merkel.

Lisaks USA suunalisele teravale sõnavõtule, kritiseeris Merkel Türgit sõjalise operatsiooni pärast Süüria põhjaosas Afrini linnas ning mõistis hukka Süüria režiimi õhurünnakud Damaskuse lähedal Ida-Ghoutas.

Saksamaa kantsleri sõnul on Türgi tegevus vastuvõetamatu, isegi kui see on ellu viidud oma julgeoleku huvides.

USA ja EL tõotasid leida lahenduse omavahelistele kaubandusvaidlustele

USA ja Euroopa Liit käivitavad uue kõnelustevooru, et leida vastastikku vastuvõetavad lahendused omavahelistele kaubavaidlustele, kaasa arvatud terase- ja alumiiniumitariifide vallas, ütlesid ametnikud Washingtonist ja Brüsselist kolmapäeval.

USA kaubandusminister Wilbur Ross ja riiki külastab Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström ütlesid ühisavalduses, et nad "nõustusid viivitamatult käivitama arutelud... ühist muret pakkuvates kaubandusküsimustes, kaasa arvatud terase ja alumiiniumi asjus, eesmärgiga leida vastastikku vastuvõetav tulemus võimalikult ruttu".

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS/Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: