Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Baiba Rubesa jäi ametisse

{{1521734460000 | amCalendar}}
Foto: Powerhouse

Rail Balticu ühisettevõte RB Rail nõukogu otsustas neljapäeval, et ettevõtte tegevjuht Baiba Rubesa võib ametis jätkata

RB Raili nõukogu esimees Riia Sillave ei kinnitanud täna oma napis kommentaaris, et Baiba Rubesa jätkab kindlasti oktoobrini, mil tema ametiaeg lõpeb. Sillave ütles, et juhatus jätkab samas koosseisus praegu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nõukogu esitas täna juhatusele selged signaalid, kuidas tegevusi parandada, kuidas suhtlust parandada ja mis on ootused juhatuse suhtes," ütles Sillave.

Tõenäoliselt tuleb aga Rubesa ametiaja lõppedes teha uue juhatuse esimehe leidmiseks konkurss. Erimeelsusi praeguse juhatuse ning Leedu ja Eesti aktsionäride vahel on põhjustanud erinev nägemus projekti juhtimisest. Baiba Rubesa lähtub sellest, et RB Rail arendab Rail Balticut kõigis kolmes riigis, Eestis ja eriti Leedus leitakse, et kohapeal peaks olema suurem otsustusõigus.

"Ühisettevõttele on pandud teatud vastutus ja roll. Ühisettevõte viib läbi projekti üldist marektingi ja tehnilist projekteerimist. Ehitus ja kohtobjektide projekteerimine toimuib aga riikide loodud ettevõtetes," sõnas Sillave.

Aga nõukogu jõudis täna otsustada ka muud. "Me kinnitasime infrastruktuuri haldaja uuringu ja kinnitasime nõukogu poolt ka kolme järgneva etapi tehnilise projekteerimise - ühe Eestis, ühe Lätis ja ühe Leedus," ütles Sillave.

Rail Baltic korraldab tänavu 70 hanget.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: