X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Riias: Läti hinnangul peaks RB Raili praegune juhtkond ametis jätkama

Foto: Powerhouse

Rail Balticu ühisettevõtte RB Rail praegune juhtkond peab ametis jätkama, kinnitasid "Aktuaalsele kaamerale" Läti transpordiministeeriumi juhid. Nende arvates oleks see kiirraudtee projektiga jätkamiseks arukas kompromiss.

Eesti, Läti ja Leedu omavaheline nägelemine Rail Balticu pärast on kui tuha all hõõguv tuli - avalikult ei kinnita keegi konflikti, kuid ometi on Euroopa Komisjoni esindajad kutsunud Balti riike kompromissile, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Leedu esindaja süüdistas alles hiljuti ühisettevõtte RB Rail juhti Baiba Rubesat projekti takistamises. Viimane omakorda on Läti ajakirjale Ir rääkinud, kuidas Eesti-poolne RB Raili nõukogu uus esimees Riia Sillave kutsus teda tagasi astuma. Selles olukorras püüab Läti olla tasakaalustaja rollis.

"Me ei vaata Rail Balticut ainult Baiba Rubesast lähtudes. Me lähtume sellest, kuidas projekti ellu viia. Praegu oleme väga erilises ja tähtsas etapis - oleme jõudnud ettevalmistustest projekteerimiseni," selgitas Läti transpordiministeeriumi riigisekretär Kaspar Ozolinš.

Lätis on tehtud põhjalik ettevalmistus, et Rail Balticu ning kesklinna ja lennujaama kiire ühenduse loomiseks teha suuri ümberehitusi raudtee- ja lennujaamas ning rajada ühendusvõimalused üle Daugava.

"On välja kuulutatud projekteerimis- ja ehitustööde hanked. See etapp peaks tänavu lõppema. Siis selgub, kuidas töid läbi viia, millised on paremad ja efektiivsemad tehnilised lahendused, milliseid töid tuleb teha ja milliseid materjale kasutada," ütles Ozolinš.

Baiba Rubesa ametiaeg lõpeb sügisel. Läti transpordiministeeriumi arvates on nõukogu otsustada, kas seejärel praegused juhid jätkavad või toimub uus konkurss.

"Te keskendute liiga palju Baiba Rubesale. Baiba Rubesa pole projekt. Projekt on Rail Baltic - kiirraudteeliini rajamine. See on peaeesmärk, mille poole püüelda, mitte vaielda, kas Rubesa või veel ja veel keegi. See pole õige lähenemine," kommenteeris Ozolinš.

Kindlat toetust RB Raili praeguste juhtide jätkamisele on avaldanud Läti peaminister Maris Kućinskis, kes kohtus hiljuti Jüri Ratasega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: