Lõuna-Korea ja USA jõudsid kaubanduses põhimõttelisele kokkuleppele

Töö Lõuna-Korea börsil.
Töö Lõuna-Korea börsil. Autor/allikas: AP/Scanpix

Lõuna-Korea ja USA jõudsid üksmeelele omavahelise vabakaubanduskokkuleppe (FTA) ülevaatamises ja terasetariifides, teatas Lõuna-Korea kaubandusminister Kim Hyun-chong pühapäeval.

"Kahepoolses FTA leppes ja terase küsimustes on jõutud põhimõtteliselt kokkuleppele," ütles minister Souli Incheoni rahvusvahelises lennujaamas pärast naasmist kõnelustelt Washingtonis.

Ministri sõnul tuleb veel mõned tehnilised küsimused lahendada töögruppide tasemel, kuid selle tööga jõutakse ilmselt peatselt lõpule.

USA ametnikud ütlesid reedel, et kokkuleppest võidakse teada anda järgmisel nädalal.

Kim ütles, et Soul suutis kaitsta oma nn punast joont põllumajanduskaupade osas ja ühtegi täiendavat järeleandmist tariifide osas ei tehtud.

Ministri sõnul antakse kõneluste tulemuste kohta täiendavat teavet esmaspäeval pärast seda, kui ta on andnud valitsusele ülevaate Washingtoni visiidist.

USA kaubandusminister Wilbur Ross märkis omakorda, et Washington ja Soul on lähedal kokkuleppele terase- ja alumiiniumitariifide osas, mille president Donald Trump hiljuti kehtestas.

USA kaubanduspuudujääk Lõuna-Koreaga on alates 2014. aastast vähenenud ning oli eelmisel aastal 10,3 miljardit dollarit.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: