Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Erakonnad: Reformierakonnale tõi edu pidev meedia tähelepanu

Foto: Sander Koit/ERR

Erakondade endi hinnangul tõi Reformierakonnale populaarsust pidev meedia tähelepanu. Riigikogu valimisteni on jäänud vähem kui aasta ning poliitikud arvavad, et seekordne valimiskampaania tuleb teravam kui varem.

Reformierakonna juhatuse liige Arto Aas ütleb, et erakondadele antud toetuse hetkeseisu ei tasu üle tähtsustada, sest valimisteni on aega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Põhiline aur läheb siin riigikogus sellele, et juhtida tähelepanu valitsuse vigadele ja neid vigu on väga palju. Ma usun, et need valitsuse möödalaskmised kajastuvad ka kehvades toetusnumbrites," ütles Aas.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütleb, et Keskerakonna toetuse stabiilsus näitab, et erakonnal on kindlad valijad. Reformierakonna toetuse kasvu taga on tema hinnangul meedia tähelepanu. Erakonna vastuolusid pole küsitletud tema arvates piisavalt teadvustanud.

"Küll selle aasta jooksul Reformierakond mitmeid kordi näitab oma tõelist palet ja küll valija saab aru, millega ja kellega on tegu," sõnas Korb.

EKRE aseesimees Martin Helme arvab, et Reformierakonna populaarsuse kasvu taga on ka ootus, mis kaasneb uue esimehe Kaja Kallase tulekuga ning erakonna käitumine opositsioonis.

"Ilma igasuguse õige põhjuseta on neil õnnestunud jätta mulje, et nemad on siis nüüd see päästjaerakond või see protestierakond, kes nüüd halva valitsemise juures tuleb ja keerab asjad õigeks," rääkis Helme.

EKRE hoiab Reformierakonna ja Keskerakonna järel paremuselt kolmandat kohta ning Helme sõnul on nende soov saada järgmisse riigikogu koosseisu võimalikult arvukas fraktsioon.

Rääkides peagi algavast valimiskampaaniast arvab Arto Aas, et see tuleb pikk ja kurnav. Ning Martin Helme lisab, et see tuleb ilmselt ka üsna räpane.

"Ma arvan, et me näeme kõige jõhkramat ja räpsemat valimiskampaaniat, mida me oleme kunagi Eestis näinud," lausus Helme.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: