Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pomerants: see riigikogu poliitilise välireklaami keeldu ei tühista

Foto: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Marko Pomerantsi (IRL) sõnul ei ole praeguses riigikogus piisavalt üksmeelt, et kaotada ära 40 päeva enne valimisi algav poliitilise välireklaam keeld.

"Kui rääkida neist asjadest, mida me ei suuda ära teha, siis see on poliitilise välireklaami keelu lõpetamine. Uued valimised on juba tulekul. See võte, mida püüti omal ajal Res Publica vastu teha ehk välireklaami aega piirata on toonud kaasa selle, et politsei peab tegema mõttetut tööd järelevalve vallas ja ega ka valijad saa sellest aru. Aga kui ma vaatan partneritele otsa, siis ilmselt seda muudatust ei tule. Aga kui ma eksin, siis on mul selle üle hea meel," sõnas Pomerants ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast".

Parlamendi mainest rääkides tunnistas Pomerants, et siin saavad saadikud ise väga palju ära teha.

"Me, poliiitkud saame igapäevaselt olla ise kõige paremad mainekujundajad. Kui me võtame need kuluhüvitised, siis kui sa naistuttavale lilli kingid, siis iga lille raha ei pea ju kuluhüvitisest tulema. Sama speame arvestama ka saadikute erineva taustaga. Inimesed elavad eri kohtades. Kalvi Kõvale (SDE saadik Lõuna-Eestist - toim) ei saa ette heita, et tal on transpordikulu suurem kui mõnel harjukal."

Pomerantsi sõnul tuleb mõelda saadikutel ka sellele kuidas parlamendis toimuvat inimestele arusaadavamaks ja atraktiivsemaks teha.

"Infotund on üks näide. Nüüd käib peaminister igal kolmapäeval letis ja tal on kaks ministrit kaasas. Saalis saavad tulla küsimused opositsiooni poolt. Esitatagu vaid teravaid küsimusi! Aga infotund on siiski rituaalne tegevus. Tõhus saab parlamentaarne kontroll valitsuse tegevuse üle saab toimuda läbi seadusloome ja sellesse süvenemise. See puudutab siseriiklikke eelnõusid, mis tulevad valitsusest. Seal on parlamendil tegevust küll."

Marko Pomerants Autor: Siim Lõvi /ERR

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: