Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anvelt: ettevõtjad otsigu töökäsi ennekõike Eestist

Sisserände tänavune piirarv on täis ning siseminister Andres Anvelt (SDE) soovitas ettevõtjatel töökäsi kõigepealt Eestist otsida.

Sel aastal on sisserände piirarv 1315 inimest ning see on nüüdseks juba täis saanud. Anvelt ütles kolmapäeval riigikogu infotunnis EKRE küsimustele vastates, et ebaseaduslikke töötajaid võib Eestis olla 5000 ringis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valitsus kavandab vastmeetmena võimalust tühistada illegaalse töötaja viisa, millega ta viibib Euroopa Liidus, ning saata ta riigist välja. Ettevõtjatel soovitab siseminister aga otsida töökäsi kõigepealt Eestist. 

"Sealtpoolt inimeste tulek, kelle, ütleme ausalt, lisaväärtuse tootmine ei ole väga kõrge, on küsimus, kuidas sellega edasi tegelda niimoodi, et Eesti tööjõuturg ehk Eesti ettevõtja oleks rahuldatud," sõnas Anvelt. "Ma ütlen veel kord, selleks on Eesti oma tööjõuturg. Ida-Virumaa, Kagu-Eesti on kaks korda suurema tööpuudusega ja see on olnud minu sõnum kõigil kohtumistel ka ettevõtjatega".

Anvelti sõnul tuleks kõigepealt võtta aluseks töötukassa pakutavad programmid, mis võimaldavad nendele inimestele ümberõpet.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: