Narva riigigümnaasiumi leping jätab keeleküsimuse lahtiseks ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Narva riigigümnaasiumi rajamise lepingust ei selgu, kas uude hoonesse kolivad kõik Narva gümnaasiumiõpilased, või jätkab eesti gümnaasium eraldiseisva koolina.

Koostööleping räägib ühest 900-kohalisest riigigümnaasiumist kõigile Narva gümnasistidele.

Haridusministri arvates pole eesti lastele eraldi pisikese kooli ehitamine mõttekas. Samas jätab leping eesti gümnaasiumi saatuse otsustamise kohalikule võimule.

"Narva kokkuleppes on ka jäetud selline võimalus, kas luua ühest kuni kaheteistkümnenda klassi variant, kui see peaks olema vajalik. Vaatame tasapisi koos kohalikega, et mida me selle eesti gümnaasiumiga teeme," rääkis minister Mailis Reps.

Narva linnapea Tarmo Tammiste väidab peale koopstöölepingu allakirjutamist , et lepingus märgitud erand pole eesti lastele.

"Gümnaasiumisse, mis ehitatakse, lähevad õppima kõik lapsed olenemata nende emakeelest ja see 20% on jäetud just nimelt muukeelsetele, et see annab võimaluse teha nii, et linnas oleks näiteks veel üks munitsipaalgümnaasium," lausus Tamm.

Kuidas lepingut tõlgendada, selleks on osapooltel veel mitu aastat aega.

Lagunevate majade asemele rajatav uus koolihoone, mille ehitamine võib maksma minna üle 10 miljoni euro, peaks uksed avama alles nelja aasta pärast.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: