Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Navalnõi meeskond tegi ahistamises süüdistatud poliitikust veel ühe video

Vene riigiduuma saadik Leonid Slutski.
Vene riigiduuma saadik Leonid Slutski. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Pärast neljapäeval eetrisse läinud otsesaadet küsis väljaande RBK ajakirjanik Venemaa presidendilt Vladimir Putinilt, mida viimane arvab riigiduuma saadiku Leonid Slutski vastu esitatud ahistamissüüditustest. Samal ajal aga avaldas opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi meeskond järjekordse värvika korruptsiooni paljastamise video, mille sihtmärgiks oli seekord just nimelt Slutski.

Käesoleva aasta märtsis süüdistasid kolm naisajakirjanikku Liberaaldemokraatlikku Parteisse kuuluvat Slutskit seksuaalses ahistamises, kusjuures ühel juhul lisati süüdistuse juurde ka helisalvestis Slutski jutuga.

Riigiduuma eetikakomitee kuulas hiljem ka kahe naise tunnistusi, kuid otsustas siiski riigiduuma välisasjade komitee juhi Slutski igasugusest süüst vabastada. Selle otsuse peale otsustasid mitmed väljaanded kas kutsuda tagasi oma riigiduuma korrespondendid või loobuda täielikult Slutski tegemiste kajastamisest. Riigiduuma aga vastas selle otsusega nendelt väljaannetelt parlamendiakrediteering üldse ära võtta.

Teema leidis Venemaa meedias laialdast kajastamist ning osaliselt jõudis see ka opositsiooniliste väljaannete ringist kaugemale. Ometi teatas Putin neljapäeval küsimusele vastates, et pole Slutski vastu esitatud süüdistustest kuulnud.

Samas teatas Venemaa president, et laiemalt on tal teema kohta arvamus olemas küll, ja märkis, et nn MeToo kampaania näol on tegu liikumisega, mida esineb mõnedes lääneriikides ja Hollywoodis ning mis puudutab aastakümnete taguseid intsidente. Putin leidis, et nende küsimustega peaksid tegelema kohtud ja korrakaitseametnikud.

Samal ajal, kui saade "Otseliin Vladimir Putiniga" oli lõppemas, avaldas Navalnõi korruptsioonivastase võitluse fond (FBK) järjekordse ja traditsiooniliselt teravas toonis video, kus räägiti Slutski elujärjest. Slutski on ka varem Navalnõi videotes "kangelaseks" olnud.

Video juhatas seekord sisse Georgi Alburov, sest Navalnõi ise kannab 30 päeva pikkust karistust sanktsioneerimata meeleavalduse korraldamise eest, mille Moskva kohus talle 15. mail määras.

Ülevaatest tuleb välja, et Slutskile kuulub 600-ruutmeetrine luksuskorter, mis on küll kirjutatud tema abikaasa nimele. Navalnõi meeskonna väitel sai Slutski selle 2017. aastal altkäemaksuna ärimees Sergei Polonskilt.

Käesoleva aasta märtsis aga teatas Navalnõi meeskond Slutskile kuuluvast deklareerimata kinnisvarast ja luksusautodest Bentley. Samuti toodi esile Slutski pidevad liiklusrikkumised. Tookord nentis Navalnõi, et "liikluspsühhopaat" Slutski saaks neid Bentley autosid endale oma ametliku sissetuleku kohaselt lubada vaid siis, kui ta oleks viimased kuus aastat sõna otseses mõttes nälginud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: