Neli erakonda algatavad Taavi Aasa umbusaldamise ({{commentsTotal}})

Taavi Aas
Taavi Aas Autor/allikas: (Siim Lõvi/ERR)

Tallinnas opositsioonis olevad neli erakonda algatavad keskerakondlasest linnapea Taavi Aasa umbusaldamise, kuna linnapea sõnumid Tallinna probleemide lahendamisel neid ei veena.

Kolmapäeval kohtusid Tallinna linnavolikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL), Reformierakonna (RE), Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioonid Tallinna linnapea Taavi Aasaga, kellelt nõuti selgitusi Tallinna korruptsioonijuhtumite kohta.

Neljapäeval arutasid neli fraktsiooni Aasa vastuseid ja tõdesid, et linnapea ei ole suutnud pakkuda välja veenvaid lahendusi korruptsiooni tõkestamiseks, nägemata ilmseid probleeme.

Taavi Aas on nelja erakonna hinnangul asunud eitavale seisukohale, pidades ainuõigeks linnavalitsuse liikmete kuulumist ning suurte lisatasude saamist linnaettevõtetest.

Fraktsioonid algatavad Taavi Aasa umbusalduse ning alustavad allkirjade kogumist. 

"Kohtumise põhjal võib väita, et linnapea pole mõistnud probleemide tagamaid, milleks on linnavõimu kaadripoliitika ja vastumeelsus sisulistele muudatustele. Rolli nõukogus nähakse endiselt ennekõike kui lisatasu teenimise võimalust, mitte olulise tähtsusega ametikohta, kus tuleb kontrollida juhatuse tegevust," põhjendas linnavolikogu IRL-i fraktsiooni esimees Riina Solman.

"Opositsioon olukorraga rahule ei jää, probleemile on täna tähelepanu juhtinud ka riigikogu korruptsiooni erikomisjon. Me ootame põhimõttelist muutust - äriühingute nõukogu liikmete nimetamist sarnaselt nagu toimub riigi tasandil," lisas ta.​

EKRE fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann ütles, et Aasal puudub tahe või jõud olukorra muutmiseks.

"Tallinna linnakodanik on aastaid maksnud nõukogudes olevatele keskerakondlastele rikkalikku tasu selle eest, et nad korraldaksid järelvalvet oma erakonna toiduahelas asuvate inimeste üle ehk mitte millegi eest nagu on ilmekalt tõestanud kümnete kriminaalkorras süüdimõistetud või parajasti kohtu all olevate keskerakondlaste kaasused ning üha uuesti lahvatavad skandaalid. On ilmne, et linnapeal puudub tahe või jõud olukorra muutmiseks," ütles Reitelmann.

SDE fraktsiooni esimehe Rainer Vakra sõnul on Tallinnas tekkinud ühtne opositsioon, kes näeb positiivsete muutuste võimalikkust.  

"Kui linnajuhid ei taha või ei suuda probleemi lahendada, peab linnavolikogu ise kaaluma vajalike sammude astumist. Viimased kohtumised on näidanud, et Tallinna linnas on tekkinud ühtne opositsioon ja me näeme, et positiivne muutus linnas on võimalik. Kui kasvõi üks keskerakondlane saab aru, et asjad on mädad ja soovib muutusi, saab pealinn uue linnapea," rääkis Vakra.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal näeb Tallinnas süsteemset juhtimisprobleemi.

"Linnapea Aas ei näe probleemi Tallinna keskparteilisel, omadega läbipõimumisel ja see on probleem. Sama ring inimesi linnavalitsuses, linnavolikogus ja ise ennast kontrollimas ei saa viia heade tagajärgedeni ning see on süsteemne juhtimisprobleem. Meil on kahju, et linnapea seda eitab, kaitstes ka eile soovi samamoodi jätkata. Volikogu mandaat ja kohustus on seista kõigi Tallinna linnakodanike huvide eest. Algatame nelja erakonna poolt umbusalduse, et Tallinnas hakkaks asjad muutuma, seda on väga vaja. Plaanime umbusalduse üle anda 3. mai linnavolikogu istungil," sõnas Michal.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: