Vaidlus riigigümnaasiumi asukoha üle lõhkus Rakveres koalitsiooni

Rakvere
Rakvere Autor/allikas: Rakvere Turismiinfokeskuse FB

Rakvere linnavolikogu kolmapäevase istungil luges opositsiooni esindav EKRE liige Anti Poolamets ette umbusaldusavalduse ­IRL-ile, kes moodustas seni koos Reformierakonna ja Keskerakonnaga koalitsiooni. IRL-ile heidetakse ette linna arengu takistamist. Umbusaldusavaldus läheb hääletamisele järgmisel reedel.

Avaldusele on alla kirjutanud 11 volikogu liiget, mis annaks napi enamuse, kuid kohal ei olnud näiteks Siret Kotka-Repinskit keskerakonnast, Marti Kuusikut EKRE-st ja Liivika Ivanovi reformierakonnast, kes oleksid hääletanud ilmselt ka umbusaldusavalduse poolt. Allkirjad korjati ilmselt eile, kirjutas Virumaa teataja.

Kui hääletus läbi läheb, jäävad sotsid koos IRL-iga opositsiooni.

Poolamets ütles neljapäeval ERR-ile, et EKRE jaoks on umbusaldamise põhjuseks riigigümnaasiumi asukoha arutelu. "See arutelu ei liikunud kohe kuidagi edasi, et kasvõi ühte alternatiivi välja töötada," sõnas ta.

" Meie huvi on olnud, et ikkagi oleks alternatiiviks riigigümnaasiumi ehitamine ajaloolisesse Kotli gümnaasiumi hoonesse. IRL ei ole sellega kuidagi kaasa lülitunud, kuigi osadel oli see ka valimisprogrammis sees," lisas ta.

Poolamets rääkis, et Reformierakond toetab EKRE-t selles küsimuses.

Küsimustele, kellest võiks saada järgmine volikogu esimees ja kas Poolamets oleks ise valmis sellele ametikohale asuma, ei soovinud ta veel vastata. "Jätaks lahtiseks praegu, suppi ei sööda nii kuumalt kui keedetakse," sõnas ta.

Umbusaldusavalduse tekst: "Umbusalduse avaldamine Rakvere linnavolikogu esimehele Mihkel Juhkamile, linnavolikogu sotsiaalkomisjoni esimehele Marko Pomerantsile, linnavolikogu hariduskomisjoni esimehele Sven Hõbemägile ja Rakvere linnavalitsuse liikmetele Rainer Miltopile ning Tõnis Prulerile. Käesolevale avaldusele allakirjutajad rõhutavad, et Rakvere linnavolikogus pärast oktoobris 2017 toimunud valimisi moodustunud koalitsiooni koostöövõime ja vastastikune usaldus on kadunud. Rakvere linnavolikogus esindatud poliitiliste jõudude enamusel puudub usaldus Isamaa ja Res Publica Liidu esindajate suhtes. Piisava selgusega ei ole otsustatud mitmed olulised linna arengu küsimused. IRL takistab linnale seatud sihtide saavutamist."

Umbusaldusele kirjutasid alla Roman Kusma (sõltumatu), Andres Jaadla ja Allan Jaakus (VL Rakvere Heaks), Anti Poolamets (EKRE), reformierakondlased Aleksandr Holst, Janno Jõe, Joonas Ljaš, Kaoke Kärdi, Magnus Lehesoo ja keskerakondlased Valeri Vaselenko ja Liidia Bobkova.

Rakvere linnavolikogi IRL-i fraktsiooni liige Marko Pomerants kommenteeris umbusaldusavaldust Facebookis.

"Naeruväärne, aga matemaatiliselt võimalik sellist asja teostada. Ootan endale väärilist järeltulijat. Linnapeal jalad maast lahti ja võib ühel hetkel eoolilise tegevuse ohvriks sattuda. Pikem analüüs kunagi, kui pilt selge. Praegu tundub, et Keskerakond ja Reformierakond muutnud oma seisukohta riigigümnaasiumi asukoha asjus või veiderdavad," kommenteeris Pomerants.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: