Rakvere opositsioon viis riigigümnaasiumi vaidluse volikogu saalist tänavale

Foto: ERR

Rakverre plaanitava riigigümnaasiumi teema on läinud volikogu saalist tänavale ning reedel näitas volikogu opositsioon, et Vabaduse platsile ei sobi nende arvates riigigümnaasiumi rajada. Kui opositsioon on seisukohal, et riigigümnaasiumi võiks teha olemasolevasse Rakvere gümnaasiumi hoonesse, siis koalitsioon ja ministeerium pooldavad uue hoone rajamist.

Rakvere linnavolikogus on pikalt kaalutud riigigümnaasiumi saatust. Üheks võimalikuks asukohaks on pakutud Vabaduse platsi. Reedel Vabaduse platsi kaitseks toetusürituse teinud opositsiooni hinnangul on sobivam lahendus platsi ääres asuv, sügisel 80. sünnipäeva tähistav Rakvere gümnaasiumi hoone, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Oludes, kus meil on Rakveres ideaalselt riigigümnaasiumiks sobiv hoone ja see on nimelt Rakvere gümnaasiumi hoone, peame me täiesti ebamõistlikuks siia tiheda liiklussõlme peale väga suure moonutava mõjuga hoonemahu tekitamist. See on lihtsalt olukord, kus poliitikud on roninud head arhitektuuri solkima," kommenteeris Rakvere volikogu liige Marti Kuusik (EKRE).

Rakvere volikogu esimehe, IRL-i liikme Mihkel Juhkami sõnul on mõttekam tulevikku vaadates ehitada uus maja. Tema hinnangul on Rakveres neli-viis riigigümnaasiumiks sobivat kohta. Juhkami seisukoht toetub rahva häälele.

"Nagu sügisesed valimistulemused näitavad, siis neil erakondadel, kes toetavad uue maja ehitamist, on esindajaid volikogus 14-15 ja teisel pool viis-kuus inimest. Olen mõõdukalt optimistlik, et äkki õnnestub mingit sellist konsensuse moodi protsessi saavutada, aga see ei ole kerge," rääkis Juhkami.

Haridusministeeriumi seisukoht on, et Rakvere vääriks riigigümnaasiumi jaoks uut maja ning muinsuskaitse all olevasse praegusesse gümnaasiumihoonesse võiks jääda põhikool.

"Võib-olla tasuks siiski kaaluda uue maja ehitamist just nii, nagu paremad kogemused täna näitavad. Ja kui ei sobi see juba täna välja pakutud kinnistule, siis võib-olla leiaksime koos riigiga uue lahenduse ja uue kinnistu ja ikkagi sellise, mis annab uued võimalused nii põhikooli kui ka gümnaasiumi arendamiseks," ütles minister Mailis Reps.

Kuna riigigümnaasiumite rajamine on seotud Euroopa fondi rahaga, siis väga kaua läänevirulastel otsustamiseks aega ei ole. Kuhu Rakveres riigigümnaasium rajatakse, peab volikogu otsustama sel aastal.

Riigigümnaasium peab uues või renoveeritud majas uksed avama hiljemalt 2022. aastal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: