Armeenia võimuerakond peaministri kandidaati ei esita

{{1524902100000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Armeenia võimuerakond Vabariiklik Partei, mille liider on endine president ja ekspeaminister Serž Sargsjan, ei esita kandidaati uue valitsusjuhi kohale, teatas parlamendi asespiiker, vabariiklaste pressisekretär Eduard Šarmazanov laupäeval.

"Toimus kohtumine ekspeaministri Serž Sargsjani ja peaministri kohusetäitja Karen Karapetjaniga. Kohtumise päevakorras oli üks küsimus - sisepoliitiline olukord ja seisukoht peaministri valimise suhtes," ütles Šarmazanov ajakirjanikele.

"Vabariiklik partei otsustas mitte esitada kandidaati Armeenia peaministri ametikohale. Me arutame kõiki kandidaate, kes üles seatakse, ja langetame enne 1. mail korraldatavat hääletust otsuse. Poliitiline olukord on muutunud, Armeenia on täna sisepoliitilises kriisis," lisas ta.

Šarmazanovi sõnul juhinduvad vabariiklased riigi huvidest.

"See on teadlik otsus. Kui on esitatud kõik kandidaadid, võtame oma arutelude alusel vastu otsuse. Meil on aega 30. aprillil kella 18-ni. Praegu me ei tea, kas on teisi kandidaate peaministri kohale lisaks (protestiliikumise liidrile) Nikol Pašinjanile," sõnas parlamendi asespiiker.

Šarmazanovi sõnul on vabariiklaste laupäevane otsus Armeenia jaoks parim.

Alates 13. aprillist on Jerevanis ja mitmes teises Armeenia linnas toimunud ööpäevaringsed meeleavaldused ekspeaminister Serž Sargsjani peaministriks nimetamise vastu. 23. aprillil astus Sargsjan valitsusjuhi kohalt tagasi, peaministri kohusetäitjaks määrati Vabariikliku Partei liige Karen Karapetjan. Peaministri vahetumisele vaatamata protestid jätkusid.

Pašinjan nõudis kõigi vabariiklaste eemaldamist võimult ja uue peaministri valimist.

Armeenia parlament arutab uue peaministri valimise küsimust erakorralisel istungil 1. mail.

Justiitsminister: Armeenias toimuv ei ole riigipööre

Armeenias toimuv on poliitiline protsess, mitte katse võimu haarata, rõhutas justiitsministri kohusetäitja David Arutjunjan laupäeval pressikonverentsil välisajakirjanikele.

"See on poliitiline protsess nagu meeleavaldused ja koosolekud. Kõik see on seadustega reguleeritud. See on meetod, mida kodanikud kasutavad rahulolematuse, protesti väljendamiseks," ütles Arutjunjan vastuseks Interfaxi küsimusele, kas opositsioon püüab viia läbi riigipööret ja kukutada põhiseaduslikku süsteemi.

Minister kinnitas, et võimud püüavad lahendada tekkinud keerulist poliitilist olukorda poliitiliste meetoditega.

"Igasugused mittepoliitilised meetodid kätkevad endas riski luua ohtlik prestsedent," hoiatas ta.

Armeenia poliitilisel maastikul tegutsevad osapooled peavad intensiivseid konsultatsioone, ütles minister.

"Ma ei oska öelda, milleseid võivad olla tulemused, kuid me teeme kõik, et lahendada olukord rahumeelselt, eranditult poliitilises raamistikus."

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: