Ivar Tallo Armeenia olukorrast: päris tänavalt ei saa valitsema hakata

Foto: ERR

Armeenias toimuvat kommenteeris esmaspäevases saates "Välisilm" selle riigiga kursis olev e-Riigi Akadeemia asutaja ja nõukogu liige Ivar Tallo.

Küsimusele, kas opositsioonipoliitik Nikol Pašinjan on üldse valmis valitsusvastutust võtma, vastas Tallo, et tegu on tema jaoks tundmatu suurusega. "Selge on see, et päris tänavalt ei saa valitsema hakata. hea küll, ta võib selle peaministri koha saada, aga tegelikult poliitiline süsteem on tehtud palju stabiilsemaks kui ta varasemalt oli. Need kaks aastat tagasi sisse viidud muudatused, kus presidentaalsest vabariigist muudeti parlamentaarseks vabariigiks, need ju tegelikult tõstsid sellist ühiskonna stabiilsust.

Erinevalt Gruusiast on Tallo sõnul Armeenial olnud pikka aega teatav lootusetuse tunne ja pole nähtud, kuidas edasi areneda - Aserbaidžaaniga ollakse sisuliselt sõjajalal, viimase liitlase Türgiga ei ole diplomaatilisi suhteid ja ollakse suures sõltuvuses Venemaast. Mingil määral aga on tema hinnangul näha, et see tunne on vähemalt hetkel läbi ja inimesed on lootusrikkad.

Serž Sargsjan jääb aga Tallo arvates ka edaspidi riigis mõjuvõimsaks isikuks. "Tal ei ole mingisugust kiiret hävingut, eriti selle päris viisaka lahkumise tõttu," märkis ta.

Teisipäeval toimub Armeenia parlamendis hääletus uue peaministri asjus ning ainsa kandidaadina on üles seatud opositsioonipoliitik Pašinjan.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: