Montenegros sai tuntud ajakirjanik tulistamises haavata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AFP/Scanpix

Montenegros tulistati teisipäeva õhtul korruptsiooni ja kuritegevuse kajastamisele pühendunud uurivat ajakirjanikku. Naine sai haavata, kuid väidetavalt pole tegu eluohtlike vigastustega.

Väljaande Vijesti ajakirjanik Olivera Lakic sai haavata, kui teda tulistati tema kodu lähedal pealinn Podgoricas, vahendas Politico.

Jalga haavata saanud naine viidi sündmuskohalt haiglasse. Kedagi pole veel kahtlustatavana kinni peetud ning see asjaolu on juba Montenegro avalikkuses palju kriitikat pälvinud.

"Kui kaua võivad sellised asjad jätkuda?" küsis Lakici ülemus ja kolleeg Mihailo Jovovic oma avalduses. "paljusid kuritegusid, millele ta on oma artiklites viidanud, pole üldse uurima hakatud. Kui kaua me peame elama selliste argpükste kartuses?"

Peaminister Duško Markovic mõistis rünnaku hukka ja kinnitas, et on alustatud juurdlust.

Märkimisväärne on ka see, et Lakicit rünnati ka kuus aastat tagasi pärast seda, kui ta oli kirjutanud sigarettide smugeldamise operatsioonist, millega olid väidetavalt seotud ka politseinikud ja julgeolekuametnikud.

Samuti on tegu juba käesoleval aastal teise juhtumiga, kui Montenegros ajakirjanikku rünnatakse. Eelmisel kuul plahvatas autopomm ühe teise tuntud ajakirjaniku kodumaja juures.

Montenegro liitus eelmisel aastal NATO-ga ning pürgib praegu ka Euroopa Liidu liikmeks. EL-i delegatsiooni Montenegros juhtiv Aivo Orav nimetas juhtumit väga murettekitavaks.

Ka Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Johannes Hahn mõistis rünnaku hukka ja märkis, et kõikidel Montenegro poliitikutel ja võimuesindajatel lasub vastutus kaitsta ajakirjanike elusid ja sõltumatust ning tagada ajakirjandusvabadus.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: