Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eksminister Kudrinist sai Vene kontrollikoja juht

Aleksei Kudrin Putini ametisse vannutamise tseremoonial.
Aleksei Kudrin Putini ametisse vannutamise tseremoonial. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Endine Vene rahandusminister Aleksei Kudrin peab kontrollikoja juhi kohale asudes oma põhiülesanneteks korruptsiooniennetust, riigi investeeringute juhtimise tõhususe suurenemist ja eelarvevahendite auditi suuremat avalikkust.

Kudrinist sai esmaspäeval ametlikult Vene kontrollikoja juht.

"On neli põhimõtet, mis näivad mulle alustrajavatena, kui ma peaks asuma tööle kontrollikotta," seisis Kudrini esmaspäevases veebiavalduses.

"Esiteks on vaja selgelt siduda strateegilised eesmärgid eelarvemehhanismide juhtimise tulemustega, sh rahvuslike projektide riigiprogrammide mehhanismidega," märkis Kudrin, kelle sõnutsi on riigiinvesteeringute tänapäevane juhtimine majanduse uue kvaliteedi tähtsaim element.

"Kontroll peab olema mitte üksi koguseline vaid ka kvaliteediline," lisas Vene strateegiliste uuringute keskuse senine juht.

Teine ülesanne on kontrollivõtete täiustamine. "Aja väljakutsetest lähtudes tuleb meil täiustada kontrollivõtteid: sh need digitaliseerida, kasutada laiemalt riskile orienteeritud lähenemist, paindlikumalt kontrollida innovaatiliselt programme," märkis Kudrin.

"Kolmandaks tuleb kontrollikoja töö parlamendi ja laiemalt ühiskondliku kontrolli asutisena täielikult ja tingimusteta avalikustada. Muu seas peab kontrollikoda avalikult ja pidevalt teavitama ühiskonda seatud eesmärkide saavutamise käigust," rõhutas eksrahandusminister.

Neljanda suunana nimetas ta korruptsioonitõrje tõhustamist, eelkõige selle ennetamist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: