Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Luganski võitlejad kehtestasid Donetski kolleegide õllele imporditolli

Luganski Kremli-meelne võitleja.
Luganski Kremli-meelne võitleja. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Kahe Kremli-meelsete võitlejate organisatsiooni - nn Luganski (LNR) ja Donetski Rahvabariigi (DNR) - vahel on käimas teatav "kaubandussõda". Nimelt on Luganski Rahvavabariik kehtestanud Donetski Rahvabariigi kontrollitud territooriumil toodetud õllele viieprotsendilise imporditolli.

Käesoleva aasta aprillis teatas LNR-i juht Leonid Pasetšnik, et kahe "riigi" vahel kaotatakse praktiliselt igasugused tollimaksud. Samas täpsustas ta, et see muudatus ei puuduta aktsiisi all olevaid kaupu, vahendas Ukraina uudisteportaal Novosti Donbassa.

Pasetšnik avaldas tookord lootust, et sellisele ühepoolsele algatusele järgnevad sarnased sammud ka DNR-i poolt. DNR-i juht Aleksandr Zahhartšenko teataski, et "kahel riigil õnnestus kaubandust puudutavat seadusandlust sünkroniseerida". Donetski dokumentidest tuleb aga välja, et DNR-i poolt sisulist vastutulekut LNR-i kolleegidele ei järgnenud.

LNR-i "ministrite nõukogu" 29. mai dokumendist tulebki välja, et Lugansk on kehtestanud DNR-i kontrollitud territooriumil toodetud õllele viieprotsendilise imporditolli.

Donetski ja Luganski rahvavabariike pole tunnustanud ükski ÜRO liikmesriik, sealhulgas ka Venemaa mitte, ning Ukraina käsitleb neid kui Moskva poolt toetatud ja kontrollitud terroriroganisatsioone. Seega on üsna ebaselge, millisel moel selles piirkonnas kaubandus tegelikult toimib.

Küll on LNR-i ja DNR-i vahel ning nende sees olnud varemgi pingeid, mida poliitikavaatlejad on pidanud erinevate grupeeringute, sealhulgas erinevate Venemaa eriteenistuste või samuti rahvusvaheliselt tunnustamata Abhaasia ja Lõuna-Osseetia, omavaheliseks konkurentsiks ja arveteklaarimiseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: