Kiiev: võime RIA Novosti juhi Sentsovi vastu vahetada

Oleg Sentsov 2015. aastal Venemaal kohtusaalis.
Oleg Sentsov 2015. aastal Venemaal kohtusaalis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ukraina välisministeerium kaalub Venemaal vangis istuva filmilavastaja Oleg Sentsovi vahetamist Ukrainas vahi alla võetud RIA Novosti juhi Kirill Võšinski vastu, ütles teisipäeval Ukraina välisministeeriumi pressiesindaja Marjana Betsa.

"Nii välisministeeriumi kui valitsuse peaeesmärk on poliitvangide vabastamine. Kui see sünnib ükskõik millise kolmanda poole vahendusel, on meil ainult hea meel. Kõik on võimalik, ma ei saa üksikasju avaldada," tsiteeris Betsat RBK.

Pressiesindaja märkis, et läbirääkimised vangi mõistetud ukrainlaste vabastamiseks käivad pidevalt.

2015. aasta augustis mõistis Doni-äärses Rostovis asuv Põhja-Kaukaasia sõjaväekohus 2014. aastal Krimmis kinni võetud Sentsovi poolsaarel terroriühenduse loomise eest 20 aastaks range režiimiga vangilaagrisse. Ukraina ja lääneriigid käsitlevad meest kui poliitvangi.15. mail otsis Ukraina julgeolekuteenistus SBU läbi Vene uudisteagentuuri RIA Novosti kontori, võttis kinni ning andis riigireetmises kahtlustatavana kohtu alla selle Ukraina-Vene topeltkodakondsusega juhi Võšinski.

Kreml: me pole saanud pakkumist Sentsovi-Võšinski vahetuseks

Kreml ei ole saanud teavet, mis kinnitaks Ukraina välisministeeriumi ettepanekut vahetada Venemaal vangis istuv filmilavastaja Oleg Sentsov Ukrainas vahi alla võetud uudisteagentuuri RIA Novosti juhi Kirill Võšinski vastu, rõhutades samas, et taolise küsimuse lahendamine ei tohiks käia avalikult.

"Esialgu ei ole mingeid algatusi minu teada olnud, me ei ole teavet saanud. Aga igal juhul ei arutata seliseid küsimusi avalikult. Need on küsimused, mis armastavad vaikust," ütles Kremli pressisekretär Dmitri Peskov.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: