Mäggi tselluloositehasest: pall on ettevõtjate käes

Janek Mäggi.
Janek Mäggi. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigihalduse minister Janek Mäggi (KE) ütles vastuseks IRL-i esimehe Helir-Valdor Seederi tselluloositehase teemalisele avaldusele, et valitsus peab teemat igal juhul arutama. Mäggi viskas palli aga ettevõtjate väravasse, öeldes, et nemad peavad pakkuma lahendusi, mis avalikku arvamust arvestab.

"Loomulikult. Kui üks koalitsioonipartner või mitu, soovivad mõnda teemat valitsuses arutada, siis valitsus peab seda igal juhul tegema ja valitsus seda kindlasti teeb ja peab kujundama seisukoha," kommenteeris Mäggi ERR-ile.

Küsimusele, kas Mäggi peab võimalikuks ka eriplaneeringu lõpetamist, vastas Mäggi, et see on valitsuse otsus. "See surve on loomulikult väga suur ja mis otsus sealt tulla võib, seda ma spekuleerida ei taha, see on ikkagi koalitsioonipartnerite omavaheline arutelu," lausus Mäggi.

Tselluloositehase eriplaneeringuga edasimineku kõige suurem probleem on Mäggi sõnul negatiivne avalik arvamus, eelkõige kohalike elanike negatiivne arvamus.

"Kui tavaliselt on võimalik leida sobiv kompromisslahendus, mis huvipoolte seisukohti arvestab, siis praegu on kujunemas olukord, kus kompromisslahendust ei paista. Nüüd on tegelikult ettevõtjate ülesanne pakkuda lahendus, mis avalikku arvamust arvestab," ütles Mäggi.

Mäggi lisas, et kui ettevõtjad avalikku arvamust muuta ei suuda, on tselluloositehast Tartusse väga raske teha.

Mäggi rääkis, et on tehast rajada soovivate ettevõtjatega isiklikult rääkinud ja soovitanud neil ise lahendusi välja pakkuda. "Ma pakkusin neile mõned omapoolsed ideed ka välja. Üks oli see, et kaaluda ka alternatiivseid asukohti," sõnas Mäggi.

"Ma arvan, et praegu väga suures osas on see pall ettevõtjate käes," ütles Mäggi veel.

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees ütles ERR-ile, et teeb koalitsioonipartneritele ettepaneku kaaluda alternatiivseid lahendusi Tartu piirkonda plaanitava tselluloositehase praegusele eriplaneeringule. Seeder saatis vastavasisulise kirja ka erakonnakaaslastele. "Valitsus peab loobuma plaanist antud eriplaneering lõpuni viia algatatult kujul. Leiame, et tuleb astuda avatud dialoogi suurinvesteeringu arendajaga, et püüda leida tehasele uus asukoht," seisis kirjas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: