Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroopa Parlament kiitis heaks lähetatud töötajate direktiivi reformi

Euroopa Parlament Strasbourg'is.
Euroopa Parlament Strasbourg'is. Autor/allikas: Jacques Witt/SIPA/Scanpix

Euroopa Parlament kiitis teisipäeval heaks lähetatud töötajate direktiivi muudatused, milles liikmesriigid leppisid põhimõtteliselt kokku 2017. aasta sügisel, kui Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja oli Eesti.

"Tänane hääletus on praeguse parlamendi mandaadi seadusandliku tegevuse nurgakivi. See peegeldab Euroopa Liidu sotsiaalseid, majanduslikke ja poliitilisi reaalsusi. See seab selge eesmärgi liikuda sotsiaalsema Euroopa poole koos ausamate konkurtentsitingimustega ettevõtete vahel ja paremate tingimustega töötajatele," ütles hääletuse järel Euroopa Parlamendi raportöör, prantslasest paremtsentrist Elisabeth Morin-Chartier.

Direktiivi muudatuste kohaselt võivad teise riiki lähetatud töötajad seal töötada 12 kuud koos võimalusega seda kuue kuu võrra pikendada samadel tingimustel nagu kohalikud töötajad, kusjuures nende palgatase peab vastama kohalikule palgatasemele sama töö eest. Praegu veel kehtivate reeglite kohaselt tuleb lähetatud töötajale maksta vähemalt sihtriigi miinimumtasu.

Uue kokkuleppe kohaselt tuleb edaspidi lähetatud töötajale maksta kohalike töötajatega võrdset töötasu koos erinevate lisatasudega. Näiteks kui mõnes liikmesriigis makstakse kohalikele töötajatele 13. palka, jõuluhüvitisi või pakutakse majutus- või toitlustussoodustusi, siis peab Eesti ettevõte neid tasusid maksma ka sinna liikmesriiki lähetatud töötajale.

Samuti peaksid lähetatud töötajad uute reeglitega saama parema kaitse pettuste vastu.

Lähetatud töötajate direktiiv ei hakka kehtima kaugsõiduautojuhtidele, kelle osas lepitakse kokku oma reeglid.

Liikmesriigid peavad uued reeglid jõustama kahe aasta jooksul.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: