Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maris Lauri: lähetatud töötajate direktiiv ei pruugi Eestile kasulik olla

Maris Lauri.
Maris Lauri. Autor/allikas: Reformierakond

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees, majandusanalüütik Maris Lauri sõnul on Euroopat lähetatud töötajate direktiivis mitmeid puudusi, mis võivad hakata vaesemate riikide, sealhulgas Eesti, majanduskasvu pärssima.

Euroopa Liidu liikmesriigid jõudsid esmaspäeval pärast 14 tundi kestnud sotsiaalministrite nõukogu läbirääkimisi direktiivi osas kokkuleppele Euroopat lõhestanud lähetatud töötajate direktiivis. Sotsiaaldemokraadist tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski nimetas seda Eesti eesistumise suurimaks töövõiduks.

Lauri ütles teisipäeval ERR-ile, et praeguses sõnastuses on direktiivi näol tegemist survega rikkamatte Euroopa riikide poolt ja sellega võidakse hakata rikkuma tööjõuturgu. "Muidugi on see kogu majandusruum kompleksne, kuid seoses sellega võib vaesemate riikide majanduskasv aeglustuda," sõnas Lauri.

Ta nentis, et Eesti on direktiiviga seoses komplitseeritud olukorras, kuna seoses Euroopa Liidu eesistumisega on vaja olla neutraalne. "Ent, kuidas see on seotud Eesti huvide ja positsioonidega, siis tekib suur küsimärk," tähendas Lauri.

Ta meenutas, et direktiivi on arutanud ka riigikogu EL-i asjade komisjon, kes jäi küsimuse suhtes võrdlemisi skeptiliseks. "Häda on selles, et need mõned riigid kipuvad olema nõrgema konkurentsivõimega, kuna nende sotsiaalpakett on võrdlemisi rikkalik. Näiteks olukord Iirimaa tööturul on palju paindlikum, kui Prantsusmaal," tõi Lauri näiteks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: