Savisaare protsessi kohtunik: kerge on hukka mõista, oluliselt raskem mõista

Edgar Savisaare protsessi kohtunikud (keskel Anne Rebane)
Edgar Savisaare protsessi kohtunikud (keskel Anne Rebane) Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kohtul ei ole alust spekuleerida ja niisama kahtlustada, et Edgar Savisaar on lihtsalt simulant, leiab Harju maakohtu kohtunik Anne Rebane, kelle määrusega vabastati Savisaar kohtu alt.

"Kohus ei ole poliitiline institutsioon ega luura ka selle järele, kes kus ja kuidas oma sünnipäeva peab (ka seda on ju ette heidetud)," ütles kohtunik Rebane Postimehele.

Kohtuniku sõnul mõistab ta samas inimesi, kelle õiglustunne sai riivatud, aga selleks puhuks on tal olemas ka oma soovitus.

"Esimene asi: käige valimas ja osalege aktiivselt ühiskondlikus elus, siis saate kaasa rääkida seaduste tegemisel. Kerge on hukka mõista, oluliselt raskem mõista, sest selleks et mõista, tuleb aktiivne olla ka mujal, mitte ainult netis," sõnas kohtunik.

Harju maakohus lõpetas teisipäeval korruptsioonisüüdistusega kohtu all oleva Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare suhtes menetluse tema tervisest tulenevatel põhjustel. ERR-ile teadaolevalt oli kohtu otsus konsensuslik ehk sel arvamusel olid nii Harju maakohtu kohtunik Anne Rebane kui ka rahvakohtunikud Aadi Potter ja Meta Sarri. ERR.ee avaldas kohtumääruse täismahus.

Juhtiva riigiprokuröri Steven Hristo Evestuse sõnul on Harju maakohtu määrus Edgar Savisaar kohtu alt vabastada vaidlustatav ning prokuratuur seda võimalust ka kasutab.

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, samuti neljas altkäemaksu võtmises, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on kohtu all juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises süüdistab riigiprokuratuur ettevõtjaid Aivar Tuulbergi, Alexander Kofkinit, Hillar Tederit ja Vello Kunmanit.

Tallinna linnavolikogu endist esimeest Kalev Kallot süüdistab prokuratuur kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning Savisaarele altkäemaksu vahendamises süüdistati ekspoliitik Villu Reiljani.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: