ERR.ee avaldab kohtumääruse Edgar Savisaare kriminaalmenetluse lõpetamisest

Edgar Savisaare protsessi kohtunikud (keskel Anne Rebane)
Edgar Savisaare protsessi kohtunikud (keskel Anne Rebane) Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

ERR.ee avaldab Harju maakohtu teisipäevase määruse, millega Edgar Savisaare suhtes lõpetati kriminaalmenetlus tema parandamatult haigestumisega.

Harju maakohtu kohtunik Anne Rebane ning rahvakohtunikud Aadi Potter ja Meta Sarri leidsid ühiselt, et Savisaare (68) kaitsja, vandeadvokaat Oliver Nääsi taotlus menetluse lõpetamiseks tuleb rahuldada.

Kohtunik Rebane ning rahvakohtunikud Potter ja Sarri ei nõustunud juhtiva riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse arvamusega, et Savisaar ravib ennast tuttava arsti juures ja haigestub iga kord vaid enne kohtuistungit.

"Kohus selle seisukohaga ei nõustu, kuna ravidokumentidest nähtub, et Savisaar on haiglas viibinud ka kohtuistungite välisel ajal korduvalt," märkis kohus.

Ühtlasi nentis kohus määruses, et Savisaar põeb raskeid kroonilisi haigusi ja nendest paranemine ei ole võimalik.

"Kohtul puudub igasugune alus ette heita Savisaarele seda, et ta ravib ennast ühe ja sama arsti juures ja pöördub tema poole koheselt, kui ta end halvasti tunneb, eriti olukorras, kus Savisaarel perearsti väidetavalt ei olegi," märkis kohus.

Määrus:


Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: