Savisaare kohtuvabastuse vaidlustamine lükkab protsessi jätkumise edasi

Riigiprokurör Steven Hristo-Evestus
Riigiprokurör Steven Hristo-Evestus Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Juhtiva riigiprokuröri Steven Hristo Evestuse sõnul on Harju maakohtu määrus Edgar Savisaar kohtu alt vabastada kindlasti vaidlustatav ning prokuratuur seda võimalust ka kasutab. See aga tekitab ilmselt pausi protsessi üldmenetlusse.

Kui Harju maakohus märkis teisipäeval, et tervisliku seisundi tõttu kohtu alt vabastamise määrus on lõplik ja ei kuulu vaidlustamisele, siis Evestuse sõnul prokuratuur sellega ei nõustu ning seda toetab ka senine kohtupraktika.

"Prokuratuur kasutab kindlasti oma õigust ja vaidlustab maakohtu teisipäevase määruse," ütles Evestus kolmapäeval BNS-ile.

Seoses prokuratuuri otsusega maakohtu määrus vaidlustada, tekib suure tõenäosusega kohtuprotsessi üldmenetlusse taas paus.

Harju maakohus rahuldas teisipäeval Savisaare kaitsjate taotluse ja lõpetas tema osas süümenetluse, kuna Savisaar on väidetavalt parandamatult haigestunud ja ei suuda protsessis osaleda ega ka võimalikku karistust kanda.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: