Sven Sakkov: Põhja-Korea on korduvalt kõiki kokkuleppeid rikkunud

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse direktor Sven Sakkov ütles, et USA ja Põhja-Korea ühisdeklaratsioon ei ärata usaldust, kuna Põhja-Korea on pidevalt kokkuleppeid rikkunud ning selles ei ole midagi kirjas ballistiliste rakettide programmi kohta.

Sakkov ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et suhtub Donald Trumpi ja Kim Jong-uni ühisavaldusse sügava umbusuga.

"Vaatame selle teksti peale - neli väga üldist punkti. Kõige olulisem punkt, mis puudutab desarmeerimist tuumarelvade osas, kordab tegelikult aprilli lõpu Põhja- ja Lõuna-Korea kokkuleppe teksti. Ja need on nii lühikesed punktid, et nad oleksid nagu disainitud nii, et ühte Twitteri säutsu ära mahtuda," rääkis Sakkov.

"Teiseks, Põhja-Korea on korduvalt kõiki kokkuleppeid rikkunud. 1990. aastate alguses, vist 1992. aastal oli see, kui lubati lõpetada tuumaprogramm. 1990. aastate lõpus lubati lõpetada ballistiliste rakettide programm. Nagu näeme - tühjagi," lisas ta.

"Kolmas põhjus minu arvates on see, mis ei ole selles tekstis kirjas - tekstis ei ole kirjas midagi uraani ja plutooniumi programmi kohta ega midagi ballistiliste rakettide programmi kohta," ütles Sakkov.

Tema jaoks on murettekitav ka Trumpi sõnum, et ta lõpetab agressiivsed manöövrid Lõuna-Koreas. "Tegelikult ta võttis kasutusele Põhja-Korea propagandaväljendi, nii et ma kahtlen," märkis Sakkov.

Sakkovi hinnangul näitavad Donald Trumpi viimase aja välispoliitilised sammud, et ta justkui kohtleks sõpru kui vaenlasi ja vaenlasi kui sõpru.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: