Pentagon kinnitas Trumpi õppusteavalduse järel, et on liitlastele pühendund

USA kaitseministeerium on kinnitanud pärast president Donald Trumpi õppusteteemalist avaldust liitlastele, et on kaljukindlalt pühendunud julgeoleku tagamisele.

Samuti lükkas Pentagon tagasi väited justkui oleks kaitseministter James Mattisele tulnud üllatusena, et Trump teatas USA ja Lõuna-Korea ühiste sõjaväeõppuste peatamisest, vahendasid BBC ja ERR-i teleuudised.

Trump ütles pärast kohtumist Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga, et seoses läbirääkimistega PÕhja-Koreaga peatab Washington ühised õppused Lõuna-Korea relvajõududega, sest esiteks on need väga kulukad ja teiseks oleksid need praegusel hetkel ka liiga provokatiivsed.

Vaatlejate hinnangul on see suur järeleandmine Põhja-Koreale, samas pole see siiski enneolematu, sest Washington on sellist otsust ka varasemate aastate läbirääkimiste ajal langetanud. Pigem pälvis tähelepanu asjaolu, et Lõuna-Koreale ja selles riigis viibivatele USA vägedele paistis see teade tulevat üllatusena.

Lõuna-Koreas viibib umbes 28 000USA sõdurit ning seni on Soul ja Washington alati rõhutanud, et Pyongyangi ärritavad ühised õppused on täielikult kaitsesuunitlusega.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: