Trump pikendas sanktsioone Põhja-Koreale

Põhja-Korea liider Kim Jong-un ja USA president Donald Trump.
Põhja-Korea liider Kim Jong-un ja USA president Donald Trump. Autor/allikas: AFP Photo/KCNA/KNS/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi sõnul on Põhja-Korea ja selle tuumarelvad endiselt Ühendriikide jaoks oht.

President Trump pikendas aasta võrra Põhja-Korea suhtes kehtestatud eriolukorda, mis tähendab muuhulgas majandussanktsioone. Eriolukord kehtestati 2008. aastal.

Vaid kümme päeva tagasi pärast kohtumist Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga kirjutas Trump Twitteris, et Pyongyangi poolet ei ole enam mingisugust ohtu.

Ühtlasi jätavad USA ja Lõuna-Korea ära mitu lähikuudeks plaanitud ühisõppust. Ühendriikide kaitseministeeriumi teatel tahetakse sellega toetada läbirääkimisi Põhja-Koreaga. Pentagoni pressiesindaja rõhutas aga, et edasised otsused sõltuvad kõneluste käigust.

President Trump teatas 12. juunil toimunud kohtumisel Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga ootamatult, et USA ja Lõuna-Korea sõjaväeõppused peatatakse niikauaks, kuni läbirääkimised Põhja-Koreaga kestavad.

Kaitseminister James Mattis ütles paar päeva tagasi, et Põhja-Koreae ole tema hinnangul teinud veel midagi tuumaprogrammi lõpetamiseks ja ka konkreetsed kõnelused ei ole alanud.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i raadiouudised/Washington Post

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: