Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mnuchin eitas uusi piiranguid Hiina investeeringutele

USA rahandusminister Steven Mnuchin.
USA rahandusminister Steven Mnuchin. Autor/allikas: twitter.com/stevenmnuchin1

USA rahandusminister Steven Mnuchin eitas esmaspäeval meedias kajastust leidnud plaani kehtestada Hiina investeeringutele Ühendriikides edasisi piiranguid.

Wall Street Journal (WSJ) ja Bloomberg News kirjutasid esmaspäeval mitmetele allikatele viidates, et Ühendriikide valitsus on laiendanud uurimist Hiina investeeringute suhtes ning kaalub uusi piiranguid, kasutades selleks eriolukordadeks mõeldud seadust. Kõnealune seadus lubab Ühendriikide presidendil sekkuda kaubandusse vastusena välisohtudele ning seda on varasemalt kasutatud sõjalistele konfliktide, poliitilisele ebastabiilsuse ning relva- ja narkokaubanduse puhul.

WSJ kajastuse kohaselt tabaks investeerimispiirangud ettevõtteid, mis on 25 protsendi ulatuses Hiina valduses. Bloomberg kirjutas, et Mnuchin peaks täpsema avalduse plaanide kohta tegema 29. juunil.

Mnuchin kutsus esmaspäeval Twitteris neid kajastusi aga "libauudisteks" ja ütles, et "seda lekitajat ilmselt ei ole olemas või siis ta ei valda väga hästi teemat".

"Väljaantav teade ei puuduta spetsiifiliselt Hiinat vaid kõiki riike, kes meie tehnoloogiat varastada üritavad," lisas Mnuchin.

Hiina-USA eskaleeruva kaubandustüli üks põhjuseid ongi tehnoloogiasiire, kuivõrd Ühendriigid süüdistavad Hiinat piiravates meetmetes, millega varastatakse USA ettevõtete tehnoloogiaid. Samasuguseid etteheiteid Hiinale on teinud ka Euroopa Liit, mis on asjaga pöördunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) poole.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: