Kahe aasta eest renoveeritud Pärnu rannastaadion vajab juba parandamist

Foto: ERR

Kahe aasta eest renoveeritud Pärnu rannastaadioni rajakate laguneb ja puitlaudis on hallitusest laiguline. Ehitusfirma kinnitusel tehakse kõik korda, sest tegemist on tähtsa objektiga.

Rannastaadioni valmimist oodati Pärnus kaua. Välja kukkus see igati nägus ja tunnustused ei jäänud tulemata. Nii sai Kamp Arhitektid selle eest Eesti arhitektide liidu aastapreemia, pärnakad aga tunnistasid selle aasta teoks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Juba eelmise aasta augustis aga märgati, et rajakattes on augud ja seda on mõnest kohast juba lapitudki, et võistlused pidamata ei jääks.

Katte nii kiire lagunemine näitab, et midagi läks valesti.

"Meil on väga intensiivsed läbirääkimised käinud ehitusfirmaga, kes omakorda räägib läbi enda alltöövõtjatega, et see olukord leiaks lahenduse. Sellise lahenduse, mis kestaks ikkagi mõistliku aja. Mõistlikuks ajaks hinnatakse staadionite puhul, et rajakate püsiks vähemalt viis-kuus aastat. Seda lahendust me otsime ja otsime seda sobivat ilma, millal seda tööd teha," selgitas Pärnu abilinnapea Siim Suursild.

Lehisest laudise hallitamine staadioni kasutamist küll ei sega, aga näeb nii kole välja, et korda tuleb teha seegi.

"Ilmselgelt on seal hallitusseened peal, mis omakorda on tingitud tõenäoliselt vale tuletõkkematerjali kasutamisest. Ehitaja on lubanud hiljemalt septembris olukorra lahendada," ütles Suursild.

Abilinnapea tõdes, et staadioni puhul on märgata, et ehitajal läks kiireks. Nii see aga oligi, sest Eventuse hankevõidu vaidlustas kohtus teine ehitusfirma ja vaidlused kestsid ligi aasta. Sellel põhjusel sattus ehitusperioodi sisse vähem suvekuid, mil tartaani paigaldada sai. Suursild tõdes, et ehk on viga tellijaski, kes raha kokku hoides leppis odavate materjalidega.

"Suhtume äärmiselt tõsiselt. Tegemist on meile väga tähtsa objektiga. Sisuline töö rajakattel ilmnenud vigade põhjuste leidmiseks ja parandusviiside väljatöötammiseks käib. Kaasatud on nii staadioni ehitaja kui konkreetselt tartaanipaigaldaja, kes meile selle töö tegi, linn ja otsapidi ka tehas. Temaatika on piisavalt keerukas ja nüansirohke ja võtab aega. Lõpilik tegevuskava päris paigas ei ole, tegeleme sellega aktiivselt," kinnitas Eventus Ehituse juht Lauri Kaska.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: