Lähipäevadel on oodata Eestisse nii suvesooja kui ka vihma ({{commentsTotal}})

Foto: minupilt.err.ee/Kadri Veskioja

Teisipäevane ilm tuleb mõnusam, vaiksem ja pisut mahedam. Esmaspäeval oli Venemaa põhjaaladele siirdunud madalrõhkkonna selja taga Põhja-Euroopas üsna jahe, Lapimaal ei tõusnud temperatuur isegi 10 kraadini.

Lääne-Euroopa oli mõõdukas 20 kraadises suvesoojas, aga sagedaste sajuhoogudega. Vihma tõi madalrõhkkond, mis jõudis Põhjamere äärde. Lasi esmalt Kesk-Euroopasse kuumal tulla. Poolat, Tsehhit, Austriat kõrvetas 30-35 kraadine leitsak.

Saksamaale ja Šveitsi lükkas lahedama õhumassi. Teisipäevaks tungib jahedus edasi. Kuum pressitakse Ukraina ja Valgevene poole, osalt ka Leetu. Kaugemale põhja aga ei ulatu.

Meie homne ilm on mõõduka soojaga. Madalrõhkkond kaob vaateväljast. Õhurõhk tõuseb, kõrgrõhuhari kasvab ja rahustab tuule. Pilved on õhukesed, vaid üksik neist võib väikese rabina anda. Seda pärastlõunani, siis tõmbub Saaremaal ja Liivi lahe ümbruses taevas halliks ja õhtul hakkab vihma sadama. Sellega annab endast märku Lõuna-Rootsist lähenev madalrõhkkond.

Kolmapäeval liigub keeris edasi Läti-Eesti piirile. Kogu Eesti kattub vihmapilvedega, sadu võib olla üsna tugev, saatjaks ka äike. Eeloleval ööl on pilvi hõredalt ja olulist sadu ei tule. Puhub läänekaare tuul 3-8, põhjarannikul öö hakul kuni 10, puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on 7-8 sisemaal 16 kraadini rannikul.

Hommik on õhukese pilvekihiga ja peamiselt sajuta. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhusooja 12 kuni 15, rannikul kuni 20 kraadi. Päeval võib kohati hoovihma sadada. Ilm on vaikne. Õhusooja 18 kuni 22 kraadi. Õhtul kattub Saaremaa ja Liivi lahe ümbrus tihedamate vihmapilvedega, mujal on veel sajuta. Tuul pöördub idakaarde ja Liivi lahel muutub tuntavamaks. Õhusooja 16 kuni 20 kraadi.

Järgnevad paar päeva on mõõduka suvesoojaga. Kolmapäevaks toob madalrõhkkond vihma ja sajuhood võivad meid korralikult kasta kuni lõunani, siis pilved hõrenevad. Neljapäeval tugevneb kõrgrõhuhari ja peletab saju.

Reede jätkab sajuta ja südasuviselt. Päevasoe kerkib 25 ümbrusse ja veidi kõrgemalegi. Laupäevaks toob madalrõhulohk üürikesi sajuhooge, aga kõikjale neid ei jagu.

Homme on siis mõõdukalt soe, rahulik ja suurema sajuta ilm. Kolmapäeval saame korralikult kasta.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: