Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabaerakonna Pärnu piirkonna juht: nõuame Herkeli tagasiastumist

{{1534243080000 | amCalendar}}
Foto: Sander Koit / ERR

Vabaerakonna Pärnu piirkonna juhi Heli Künnapase sõnul ei saa erakond enam sellisel moel jätkata. Kui veel teisipäeva hommikul ta Andres Herkeli taandumist esimehe kohalt ei nõudnud, siis õhtuks oli ta seisukoht muutunud.

Künnapas saatis Vabaerakonna juhtidele kirja, milles kritiseeris erakonna juhtimist ja Herkeli osa madalas toetusprotsendis.

"Selle kirja taga on Vabaerakonna mitme piirkonna inimesed, kes on omavahel suhelnud ja aru saanud, et sellisel moel me edasi liikuda ei saa," ütles Künnapas ERR-ile. "Vabaerakond ei täida enam seda eesmärki, milleks erakond loodud sai."

Ta ütles, et kiri sai saadetud eesmärgiga paremaks luua ja soov polnud niisama omavahel kakelda.

"Ent poliitikute töö hinnang on reiting ja kui see on pika perioodi jooksul madal, siis järelikult tuleb midagi teisiti teha. See ongi meie üks suurim etteheide," vahendas Künnapas maakonnaorganisatsioonide juhtide seisukohta.

Künnapas hindas, et Ivo Rull kampaaniajuhina pole oma tööga hakkama saanud.

"Tema töö tulemust me ei näe ega tea, milline hakkab meie kampaania välja nägema, ootaks rohkem tulemust," lausus Künnapas.

Õhtuks seisukoht muutus

Teisipäeva õhtul ütles Künnapas, et päeva jooksul on piirkonnajuhtidele saanud selgeks, et probleemidega pole tegelema asutud, mistõttu algselt aega muutusteks lubanud piirkonnajuhid nõuavad nüüd ikkagi Andres Herkeli väljavahetamist.

"Tänaseks me tõesti nõuame ja ootame praeguse esimehe tagasiastumist. See pöördumine on mitmetest piirkondadest, nii piirkonnajuhtide kui juhatuse liikmete poolt. Me oleksime valmis kokku kutsuma ka erakorralise üldkogu," ütles Künnapas "Aktuaalsele kaamerale".

Mida täpselt eilsel erakonna juhatuse koosolekul arutati või otsustati, ei kommenteeri avalikkusele mitte ükski juhatuse liikmetest peale erakonna esimehe enda.

"Küsimus sellest, et ma nüüd kohe lahkuma hakkan, seda niisugusel kujul kindlasti ei tõstatatud ja pigem jäi kõlama see, et laeval peab olema kapten, eriti olukorras, kus olukord kõige parem ei ole," võttis Andres Herkel kokku juhatuse koosolekul väljaöeldu.

Kutsub Eesti 200 Vabaerakonnaga liituma

Herkel kirjutas oma vastukirjas erakonnakaaslastele, et kriitikal on alust. Samas lubab ta olukorra paranemist. Seejuures ütleb ta, et erakonna uks on avatud nii üksikisikutele kui ka poliitilistele algatustele, näiteks Eesti 200-le.

"Eesti 200 on oma organiseerimisjärgus. See on väga huvitav kogemus. Aga põhimõtteliselt oleme ka nendele öelnud, et meie neile tee lahti lükkasime neli aastat tagasi, et võib-olla mingil hetkel võiks koos vaadata, kuhu need teed viia võivad," ei välistanud Herkel Vabaerakonna edasiliikumist koos uue poliitilise jõuga.

Küsimusele, kas Indrek Tarandi võiks Vabaerakonnaga liituda, vastas Herkel, et on temaga sel teemal suhelnud, kuid käsi ei ole keegi löönud.

Toimetaja: Indrek Kuus, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: