Riigikohus jättis Pettai ja Keskerakonna kaebused menetlusse võtmata

Paavo Pettai kohtus
Paavo Pettai kohtus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikohus otsustas teisipäeval mitte võtta menetlusse Keskerakonna ja Paavo Pettai kassatsioonkaebusi, milles nad soovisid erakondade rahastamise järelevalve komisjoni ettekirjutuse tühistamist.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) kohustas möödunud aasta juulis Keskerakonda kandma 30 päeva jooksul riigieelarvesse keelatud annetuse suurusega 220 000 eurot.

Komisjon asus seisukohale, et Pettai poolt Keskerakonnale 2011. aastal üle kantud 250 000 euro suurusest summast 220 000 eurot ei olnud kinnisasja mõttelise osa müügilepingu alusel tasutud ostuhind, vaid annetus erakonnale.

Kohus luges tuvastatuks, et annetuse tegijaks oli juriidiline isik ja seetõttu vastavalt erakonnaseadusele ei tohtinud erakond annetust vastu võtta, vaid oli kohustatud tagastama selle annetuse tegijale või vastava võimaluse puudumisel kandma selle riigieelarvesse, nagu antud juhul komisjon ka tegi.

Ringkonnakohus nõustus halduskohtu põhjendustega.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: