Helme: tänasel päeval ei tee isegi Tarand enam tarandit

Martin Helme.
Martin Helme. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme kirjutas oma Facebooki kontol, et ta ei mõista, miks peetakse Indrek Tarandit parteidele ihaldusväärseks kandidaadiks, keda oma ridadesse meelitada. Ta väitis, et Tarand on ääri-veeri ise end nende europarlamendi valimiste nimekirja pakkumas käinud, ent nad ei huvitu temast, sest ta pigem viiks hääli ära kui neid juurde tooks.

"Loen siin juba mitmendat korda ja eri allikatest, kuidas Indrek Tarand olla kõigile parteidele üliihaldatud kuldkala ja unistuste saak. Et kõik parteid käivad tema ust kaapimas," alustab Helme oma postitust.

"Eks see ole tema enda poolt käivitatud meediakampaania endale mingi maandumise leidmiseks. Tegelik olukord on kuldkalast ikka väga kaugel. Jah, ta tegi 2009. aastal imet ja suutis 2014 seda 40 protsendi ulatuses korrata, mis aitas tal nibin-nabin säilitada mugav ja hea palgaga töökoht. Aga aeg on teine ja tänasel päeval ei tee isegi Tarand enam tarandit. Tegelikult on tal vesi ahjus ja ta käib ennast ise kõigile pakkumas. Ainult ega keegi väga ei taha," arvab Helme.

"Jah, ta võttis ühendust ka ühe meie erakonna juhatuse liikmega ja kompis pinda, et kas me oleks valmis teda toetama eurovoliniku kohale, kui ta tuleb meie nimekirja. Kui õigesti aru sain, käis jutt eelkõige eurovalimiste nimekirjast. Ei ole. Me ei ole Tarandist kopika eest huvitatud. Ta on globalist ja skandalist, lisaks laisk ja viinalembene," põhjendab Helme huvi puudumist.

"Mul on küll veel meeles, kuidas ta soovis kõik rahvuslased põlema panna, meeles ka kõik need hääletused europarlamendis, mis on kahjustanud otseselt või kaudselt Eesti huve. Tarand toetas näiteks Poola karistamist ja muidugi immigrantide jaotamise õiguse andmist komisjonile ehk riikidelt õiguse ära võtmist kontrollida oma territooriumi ja piire. Istub padupunases roheliste fraktsioonis Läti kremlimeelsetega. Mida sellise inimesega poliitikas peale peaks hakkama? Ma ei tea, kuidas teised erakonnad asja näevad, aga minu kalkulatsioon ütleb, et Tarandi lülitamine EKRE valimisnimekirja viiks meilt hääli rohkem ära kui tooks. Meil tulevad nii head nimekirjad, et me ei pea isegi mõtlema tema peale!" lubab Helme.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: