Putin: kohtumine Trumpiga oli positiivne ja kasulik

Sauli Niinistö ja Vladimir Putin ühisel laevareisil Sotši lähedal.
Sauli Niinistö ja Vladimir Putin ühisel laevareisil Sotši lähedal. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Vene president Vladimir Putin nimetas kolmapäeval Sotšis juulikuist kohtumist USA riigipea Donald Trumpiga positiivseks ja kasulikuks.

Putin lausus pärast kohtumist Soome presidendi Sauli Niinistöga, et keegi ei lootnud lahendada "kõiki varem vaidluse all olnud küsimusi kahe tunniga".

Vene presidendi sõnul esitasid tema ja Trump oma riikide seisukohad küsimustes, kus Washington ja Moskva on eri meelt. "Kuid arvamuste vahetus ja otsesuhtlus on alati väga kasulik," sõnas Putin ühisel pressikonverentsil Niinistöga.

USA Vene-vastastest sanktsioonidest rääkides nimetas Putin neid arutuks ja kontraproduktiivseks, eriti sellise riigi suhtes nagu Venemaa.

"Asi ei puuduta üksnes USA presidendi seisukohta, vaid niinimetatud establishmendi ehk valitseva klassi seisukohta selle laias tähenduses. Ma loodan, et meie Ameerika partnerid jõuavad ühel päeval äratundmisele, et sellel poliitikal puuduvad väljavaated ja me alustame normaalset koostööd," lausus Vene riigipea.

Putin ja Trump kohtusid 16. juulil Helsingis. Kohtumine sisaldas lisaks arutelule laiemas formaadis kaks tundi kestnud neljasilmavestlust ning pressikonverentsi, kus Trump esines sedavõrd nõrgalt, et talle sai kodumaal osaks terav kriitika.

Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova ütles päev varem, et Washingtoni avaldused uutest Venemaa-vastastest sanktsioonidest on eelseisvate kongressivalimiste komponent. Ühendriikide rahandusministeerium teatas teisipäeval taas järjekordsete sanktsioonide kehtestamisest seekord kahele Vene laevafirmale, kes tarnisid väidetavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioone rikkudes naftatooteid Põhja-Koreale.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: