Tallinna kesklinna pargid saavad mehitatud valve

{{1535456880000 | amCalendar}}
Turvameeskond Kanuti aias.
Turvameeskond Kanuti aias. Autor/allikas: Tallinna linnavalitsus

Noortejõukude vägivallalaine tõttu otsustas Tallinna linnavalitsus, et kesklinna pargid saavad mehitatud valve.

Linna pressiteenistuse teatel rakendub esimesena mehitatud valve Kanuti aias teisipäeva õhtupoolikust.

Kesklinna linnaosavanem Vladimir Svet ütles ERR-ile, et tegu on ajutise lahendusega.

"Tuleb Kanuti aeda mehitatud valve kuni öötundideni välja. Vajadusel saame valvet laiendada ka teistele kesklinna parkidele, kuhu see probleem võib edasi kanduda," lausus ta.

"Esialgu tellime valve kümneks päevaks ja tasume vastavalt patrullide vajadusele. See hakkab olema turvaettevõtte. Kellelgi teisel ega munitsipaalpolitseil mehitatud valvet osutada ei ole võimalik," rääkis Svet.

Neljapäeval koguneb justiitsministeeriumi kutsel ümarlaud arutama, kuidas tõhusamalt ohjeldada pealinna vägivaldseid noortekampasid. Kokku saavad prokuratuuri, politsei ja lastekaitse esindajad ning kriminaalhooldajad.

Tallinna linnapea Taavi Aas teatas esmaspäeval, et viimasel ajal Tallinna tänavatel võimu võtta püüdvate noortekampade taltsutamiseks on vaja riigi ja linna viivitamatut tõhusamat koostööd, et turvatunne pealinnas taastada.

Põhja prefekt Kristian Jaani ütles esmaspäeval, et Tallinnas pole üldises plaanis noorte kuritegevus kasvanud, kuid kokku on linnas umbes 20 ninameest, kelle järele ülejäänud noored koonduvad.

"Laias laastus on Tallinnas 20 ninameest, kes tulevad erinevatest piirkondadest ja on erineva taustaga. Üldjuhul sotsiaalses mõttes mitte kõige parema taustaga," rääkis Jaani.

"Noorte tegevus linnas pole statistilises vaates midagi uut, teda on läbi aegade olnud. Aga sel korral on lühikese aja peale koondunud palju intsidente. Kunagised murelapsed on saanud kurjategijateks ja toime pandud kuritegusid," lausus prefekt.

Politseile on need 16-17aastased lapsed tuttavad enamasti juba ajast, mil nad olid 10aastased.

Kuus ninameest on suutnud politsei isoleerida. Nende kuriteod on olnud nii karmid, et nad on kohtu loal vahi alla võetud. See on ka ainus kiire lahendus probleemile, möönis Jaani. "Kui ei ole ninamehi, ei ole kaasajooksikuid."

Aas tutvus olukorraga Kanuti aias

Teisipäeva õhtul tutvusid linnajuhid eesotsas linnapea Taavi Aasaga olukorraga Kanuti aias.

Aasa sõnul tehti teisipäeval Kesklinna valitsusele ülesandeks korraldada Tallinna kesklinnas elanikkonna turvalisuse ja avaliku korra tagamiseks turvateenuse tellimine esialgu kümneks päevaks.

Praegu on Kanuti aias väljas USS Security mehitatud valve kuni kümne turvatöötajaga ning koos vajaliku tehnika ja sõidukitega.

"Oleme valmis ka selleks, et kui noored liiguvad turvatöötajate tõttu Kanuti aiast mõnda teise parki, siis turvatöötajad liiguvad nendega kaasa. Ilmselt on turvatöötajate ilmumine Kanuti aeda pannud tegutsema ka justiits- ja siseministri, kes samuti pidid täna õhtul kesklinna parkide turvalisusega tegelema hakkama", sõnas Aas ja lisas, et on väga oluline, et turvajõud oleksid nähtaval, see hoiab ära ka kuritegevuse avalikes kohtades.

Aas ütles, et kümne päeva möödudes otsustatakse, kuidas edasi minnakse. Esimesed vahekokkuvõtted aga tehakse juba kahe päeva pärast.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: