Euroopa Liit on valmis koos USA-ga autode imporditollid kaotama

{{1535641140000 | amCalendar}}
Uued autod Californias Richmondi sadamas.
Uued autod Californias Richmondi sadamas. Autor/allikas: Justin Sullivan/Getty Images/AFP/Scanpix

Euroopa Liit oleks valmis koos Ühendriikidega kaotama kahepoolses kaubandusleppes imporditollid autodele, teatas Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström neljapäeval.

"Oleme valmis langetama autode imporditolli nullile juhul, kui Ühendriigid sama teevad," ütles Malmström kohtumisel Euroopa Parlamendi liikmetega.

"See peab olema kahepoolne ja kui see juhtub, oleks see majanduslikult hea nii meile kui neile," lisas ta, võttes seejuures positsiooni, mis erineb oluliselt varasemalt välja öeldust.

Juulis Washingtonis toimunud kohtumisel lubasid USA president Donald Trump ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teha tööd kahepoolse, piiratud mahus kaubandusleppe kallal. Toona välistati sellest leppest aga autotööstus, mille puhul lubati vaid, et ei kehtestata kõneluste ajal uusi tollimakse.

Tulevatel nädalatel peaksid Malmström ja tema USA ametivend Robert Lighthizer jõudma kõnelustel kahepoolse kaubandusleppe esialgse kavani. "Ajakavast rääkides, me loomulikult loodame, et saame sellega valmis enne praeguse Komisjoni mandaadi lõppemist 2019. aasta kevadel," sõnas Malmström.

Ta märkis, et kui leppe maht jääb piiratuks, oleks see realistlik. Seejuures märkis ta, et kindlasti ei saa see olema võrreldav transatlantilise vabakaubandusleppega (TTIP), mille kõnelused jäid soiku pärast Donald Trumpi ametisse asumist.

Trump: EL-i pakkumine ei ole piisavalt hea

USA president Donald Trump lükkas neljapäeval tagasi Euroopa Liidu pakkumise kaotada autode imporditollid, öeldes, et pakkumine pole piisav.

"See ei ole piisavalt hea," ütles Trump usutluses Bloombergile. "Nende tarbijaharjumus on osta enda autosid, mitte meie autosid."

Samuti nimetas Trump neljapäeval Euroopa Liitu taaskord sama halvaks kui Hiinaga, millega tal on ka käimas kaubanduskonflikt, mille raames on kehtestatud vastastikused imporditollid kümnete miljardite dollarite väärtuses kaupadele.

Toimetaja: Merili Nael, Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: