Pooled Virumaa volikogud on alates möödunud aasta sügisestest valimistest hädas umbusaldusavaldustega ({{commentsTotal}})

Pooled Virumaa volikogud on möödunud aasta sügisel toimunud valimistest saati kokku puutunud umbusaldusavaldusega. Praegugi on see teema kahes omavalitsuses.

"Opositsiooni katse mind ametist kukutada ei läinud läbi. Jätkan avatult ja kaasavalt, et seista ühtse, jätkusuutliku ja eduka valla ülesehitamise eest!" nii kirjutas Haljala vallavanem Leo Aadel 21. augusti õhtul oma sotsiaalmeediakontol. Sellised, nii positiivse kui ka negatiivse lõpuga lood on Virumaa omavalitsuste juhte saatnud viimasel ajal rohkelt.

Pärast haldusreformi jäi Virumaale järele 16 omavalitsust: kaheksa nii Lääne- kui ka Ida-Virusse. Neist koguni pooltes on vähem kui aasta jooksul olnud jutuks volikogu esimehe või vallavanema umbusaldamine.

Valimiste järel tegi umbusaldustega otsa lahti Kadrina, kes 9. veebruaril umbusaldas vallavanem Marko Teivat, kes sai võimul olla päev rohkem kui kolm kuud. Ja ka aprillikuus uueks vallavanemaks valitud Kairit Pihlaku võimuletulek algas tegelikult umbusaldusega, kuna vallavanema valimise avavoorus ta vajalikke poolthääli kokku ei saanud. Vähem kui kaks nädalat hiljem olid aga kõik volikogulased Kairit Pihlaku poolt.

Segadusi tekitas muu hulgas kindlasti ka haldusreform. Lüganusel on võim käinud käest kätte juba mitu korda. Võimupöördeks Lüganuse vallavalitsusest volikogusse naasnud ja pärast võimule saamist volikogu juhtima asunud Risto Lindeberg tõi esile volikogu liikmete keerulised inimsuhted, mis kindlasti on mõjutanud kõiki umbusaldusi.

Kõige parema esitluse võimuvahetuste laviinist saaks Virumaal Jõhvi näitel, sest see vald võib saada tuleval kevadel viie aasta jooksul juba seitsmenda vallavanema. Eelmine vallavanem Aleksei Naumkin esitas juunikuus, mõned päevad enne volikogus kavas olnud umbusaldusavaldust tagasiastumispalve ning praegu istub ta volikogus. Tema asemel volikogust vallavanemaks kerkinud Martin Repinski teeb aga kõik selleks, et tulevastel Riigikogu valimistel edukalt esineda, sest ta ei salanud vallavanemaks saades, et kui Keskerakond kevadiste valimiste järel riigis võimule jääb, siis eksminister on valmis uuteks väljakutseteks.

Umbusaldamine on Virumaal päevakorras olnud ka Tapa vallavolikogus ning Rakvere ja Narva linnavolikogus. Septembrikuus tuleb plaanide kohaselt volikogu esimehe umbusaldamine arutuse alla Alutaguse ja taas kord ka Tapa volikogus.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: