Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jõhvis volikogus kukkus Martin Repinski ja Eduard Easti umbusaldamine läbi

Jõhvis kukkus täna läbi vallavanem Martin Repinski ja volikogu esimehe Eduard Easti umbusaldamine. Kuna nii opositsioon kui ka koalitsioon jäkavad teineteise süüdistamist, siis ei ole Jõhvi munitsipaalpoliitikas töörahu oodata.

Umbusalduseavalduse esitasid kuus volikogu liiget valimisliidust valimisliit Jõhvi Eest ja kaks Reformierakonna saadikut. Repinski ja East kuuluvad Keskerakonda.

Ajaleht Põhjarannik kirjutas, et umbusalduse algatajad heidavad vallavalitsusele ette laristamist ning eelkõige isikliku heaolu eest hoolitsemist, samuti suutmatust tegelda arenguküsimustega, selle asemel tegeldakse väidetavalt tühja-tähja, inimeste hirmutamise ning töötajate väljavahetamisega oma inimeste vastu.

Nii volikogu esimehe kui ka vallavanema umbusaldamise läbiminekuks vaja olnud 11 häält kokku ei saadud. Täpsustatud ja protokollitud andmetel hääletas vallavalitsuse (eesotsas vallavanemaga) umbusaldamise poolt 8 inimest, 12 oli vastu ja 2 ei hääletanud. Volikogu esimehe umbusalduse avaldamisel olid vastavad arvud 7, 11 ja 2.

Kui tavaliselt toimub Jõhvis volikogu istung pärastlõunasel ajal nagu enamikus volikogudes, siis täna pidid volikogu liikmed kogunema hommikul kella kaheksa. Ida-Virumaa ajaleht Põhjarannik kirjutas, et tegu oli tõenäoliselt poliittehnilise käiguga, mille eesmärk oli see, et opositsioonil oleks raskem oma hääli kokku saada. Volikogu esimehena jätkav Eduard East tunnistas ERRile, et nii see ka oli. "Kuna see umbusaldamine oli puhtalt poliitiline, siis sellele ei saanudki vastata teisiti," ütles East.

Enne umbusalduse juurde asumist süüdistas koalitsioon, et opositsioon ei andnud suvel valla juhtideks valitud vallavanemale ja volikogu esimehele traditsioonilisi sadat töörahupäeva. Opositsiooni esindajana ütles endine volikogu esimees Niina Neglason, et nad ei saanud toimuvat nii pikalt vaikides taluda. "Uue vallavalitsuse tulekuga on Jõhvi toodud poliitiline kultuur, mida siin kunagi varem pole olnud. See tähendab seda, et ei loe mitte pädevus, vaid loevad ustavad ja lojaalsed inimesed, nii, nagu näeme meie naaberomavalitsuses [Kohtla-Järvel]. See masinavärk läks nii kiiresti tööle, et kui me laseme tal veel toimida, siis varsti on käes aeg, kui me ei saagi enam midagi muuta," ütles Neglason.

Jõhvi vallavanem Martin Repinski sõnas, et ta ei lase end Niina Neglasoni väljaöeldust väga häirida. "Tõepoolest Niina Neglasoni poolt tuli palju selliseid emotsionaalseid etteheiteid. Ma saan aru, et naised on naised, ja ma suhtun sellesse natuke teistmoodi ja ma ei reageeri sellele vastu emotsionaalselt."

Niina Neglason süüdistas vallavanemat valetamises. "Martini puhul on selline huvitav fenomen, et tema sõnu ei saa lihtsalt uskuda. Ta võib sulle süütult silma vaadata ja rääkida ühte juttu ja teisele inimesele teist juttu. Jõhvis ei ole olnud enne vallavanemat, kes on olnud lausvaletaja."

Vallavanem Martin Repinski ei jätnud vastulööki andmata. "Kui me võtame, et veel isegi eile rääkis seesama Niina Neglason, et temal on 11 häält, et mind maha võtta, kuid täna me nägime, et see nii ei ole. Siinkohal tasubki mõelda, kelle sõnu tasub uskuda, kelle omasid ei saa."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: