Ratas: langetada tuleks kütuse- ja elektriaktsiisi

Foto: Siim Lõvi/ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas jätaks samaks alkoholiaktsiisi, kuid langetaks järgmises valimistsüklis kütuse- ja elektriaktsiisi.

Ratas rääkis Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et aktsiisiralli algas Reformierakonna valitsuse ajal, kuid vigu tegi ka praegune valitsus.

"Aktsiisipoliitika on see, kus üks sõimab teist, aga ühed mustad on mõlemad. Tänane valitsus on tunnistanud oma viga ja muutnud poliitikat. Kas peaksime alandama aktsiise 1. jaanuarist 2019? Me alustasime Reformierakonna algatatud aktsiisiralli muutmist juba 2016. aasta lõpus. Vigu on tunnistatud, olgu need omad vead või eelmise valitsuse omad."

Ratas ütles ka, et tema hinnangul tuleks langetada esmajoones kütuse- ja elektriaktsiisi.

"Kui räägime aktsiisilangetustest, siis see, mis inimesi päriselt lööb, on kütuse- ja elektriaktsiis. Meie soov on neid langetada. Alkoholiaktsiisi me tõstma ei hakka."

Ratas toetas Juhan Partsi otsust

Saates tuli jutuks ka kolmapäeval avatav Auvere elektrijaam, mille ehitamist omal ajal mitmed keskerakondlased teravalt arvustasid. Saatejuhid tundsid huvi, kas Juhan Partsi otsus see rajada oli õige otsus?

"Seda tagasi pöörata ei saa. Et Auvere avatakse, see on hea otsus."

Päevapoliitilistel teemadel kõneldes märkis Ratas, et Marko Mihkelsoni liitumine Reformierakonnaga ei peaks tähendama, et ta astub tagasi riigikogu väliskomisjoni esimehe kohalt. Küll aga peaks Reformierakond Ratase sõnul ise lahendama "märgiliselt mitte ilusa olukorra", kus neile kuulub nii komisjoni esimehe kui ka aseesimehe koht.

Rääkides Eesti 200-st ja Artur Talviku loodavast parteist Elurikkuse erakond, nentis Ratas, et tervitab uusi tulijaid, kuid ta ei hakka õpetama, mida nad tegema peaks või ei peaks.

"Ma ei juhi kõiki erakondi. Mis sa naabri perekonnale ikka õpetama lähed, kuidas muru niita või süüa teha. Uued tulijad on positiivne. Kui hästi neil õnnestub, sõltub sellest, milline saab olema nende konkreetne maailmavaade ja põhiseisukohad. Partei loomiseks on vaja ka 500 liiget."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: