Kohus jättis Hubert Hirve vahi alla

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Tallinna ringkonnakohus ei vabastanud neljapäeval veebruari keskel kuritegeliku ühenduse juhtimises kahtlustatavana vahistatud ettevõtjat Hubert Hirve.

Hirve (59) kaitsjad Sven Sillar ja Oliver Nääs taotlesid tema vahi alt vabastamist, kuna nende hinnangul ei ole kuriteokahtlust tõendatud.

Ringkonnakohus kaitsjatega ei nõustunud ning jättis Hirve vahi alla.

Veebruari keskel lubas maakohus vahistada Hirve, tema äripartneri Pavel Gammeri (54), samuti Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Ahmed Ozdojevi (48) ja veel neli inimest. Hiljem vabastati Ozdojev kautsjoni vastu vahi alt.

Kahtlustatavate hulgas on ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava (35) ning keskkriminaalpolitsei pidas teiste hulgas kinni ka oma kunagise kolleegi, rahapesu andmebüroos üle kümne aasta töötanud Aivar Orukase (44), samuti kunagise kaitsepolitseiniku Viljar Subka (49).

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on aastaid tegutsenud kuritegelik ühendus toime pannud erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid eesmärgiga teenida ühenduse juhtidele ning liikmetele varalist kasu.

Kahtlustuse kohaselt kasutati lisaks füüsilistele isikutele kuritegude toimepanemiseks ka erinevaid juriidilisi isikuid.

ERR-ile teadaolevalt sisaldab kahtlustus mitmeid maksupettuste episoode, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle kolme miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: