Rimšēvičs määras kohusetäitjaks ECB-s Läti Panga asepresidendi

Ilmārs Rimšēvičs 20. veebruaril pressikonverentsil.
Ilmārs Rimšēvičs 20. veebruaril pressikonverentsil. Autor/allikas: lsm.lv

Kriminaaluurimise all olev Läti keskpanga president Ilmārs Rimšēvičs määras enda kohusetäitjaks Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogus keskpanga asepresidendi Zoja Razmusa.

Keskpanga teatel osaleb Razmusa oma uute kohustuste raames sel nädalal kolmapäeval ja neljapäeval Frankfurtis toimuval ECB nõukogu istungil.

Keskpanga pressiesindaja viitas ka, et Razmusa on juba varasemalt osalenud mitmetel ECB nõukogu istungitel, kuid seni on puudunud tal hääleõigus.

Augustis käskis Euroopa Kohus ECB taotlusel Läti prokuratuuril muuta Rimšēvičsile seatud piiranguid ametikohustuste täitmisel nõnda, et ta saaks kas ise osaleda ECB nõukogu istungitel või määrata endale seal asetäitja.

Juunis alustas Läti prokuratuur Rimšēvičsi ja ärimehe Maris Martinsonsi suhtes kriminaalmenetlust seoses 100 000 eurose pistise nõudmise ja vastuvõtmisega. Läti korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) teatel on asi seotud Trasta Komercbanka pankrotimenetlusega.

Kautsjoni vastu vabastatud Rimšēvičsil on keelatud oma ametikohustusi täita, kohtuda teatud inimestega ja Lätist lahkuda. Samas on ta lubanud keskpanga juhi ametist mitte tagasi astuda ja korduvalt öelnud, et on süütu.

Trasta Komercbanka pankrotimenetlus on seotud ka teise kriminaalasjaga – möödunud aastal esitati kolmele sellega seotud isikule süüdistus väljapressimises ning rahapesus, nende seas pankrotihaldurid Māris Sprūds ja Ilmārs Krūms. Sprūds oli vahi all alates 2017. aasta juunist, kuid veebruaris tasus tema vend Kristaps tema 500 000-eurose kautsjoni, olles selleks raha laenanud Eesti ärimehe Oleg Ossinovski elukaaslaselt Anastasija Udalovalt. Aprillis vahistati Sprūds aga uuesti, seekord seoses teise kriminaaluurimisega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: