Läti prokuratuur esitas keskpanga juhile ametliku süüdistuse

Läti Keskpanga president Ilmārs Rimšēvičs (paremal).
Läti Keskpanga president Ilmārs Rimšēvičs (paremal). Autor/allikas: Ragnar Kond/ERR

Läti peaprokuratuur teatas neljapäeval ametlikult, et esitab Läti keskpanga presidendile Ilmārs Rimšēvičsile süüdistuse pistise võtmises.

Sama, Trasta Komercbanka pankrotimenetlusega seotud juhtumi raames esitatakse süüdistus pistise võtmisele kaasa aitamises ärimees Māris Martinsonsile, vahendas Läti ringhääling.

Süüdistuses mainitud kuriteo eest saaks Läti seaduste kohaselt määrata alates kolme ja kuni kümne aasta pikkuse vabadusekaotuse.

Peaprokuratuuri pressiesindaja Una Reķe märkis, et põhjalikumast süüdistusest antakse avalikkusele ülevaade 29. juulil.

Rimšēvičs on seni süüdistusi eitanud.

Läti korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) saatis Rimšēvičsi kriminaalasja toimikud juuni keskel prokuratuuri ning palus sel alustada keskpankuri ja ärimees Martinsonsi suhtes kriminaalmenetlust.

Läti Televisioon selgitas süüdistust kommenteerides, et sisuliselt süüdistatakse keskpankurit selles, et ta kasutas oma mõjuvõimu selleks, et survestada Läti finants- ja kapitaliturgude komisjoni (FKTK) ametnikke Trasta Komercbanka teemal.

Martinsons aga olevat olnud vahendajaks Trasta Komercbanka ja Rimšēvičsi vahel. Kuigi KNAB ei ole maininud pistise suurust, olevat see summa suurem kui 100 000 eurot.

Samuti olevat süüdistuse kohaselt maksnud 2016. aastal litsentsi kaitanud pank Rimšēvičsi puhkuse eest, kusjuures reisi näol oli tegu Läti keskpankuri palju tähelepanu pälvinud kalastusretkega Venemaal Kamtšatkas.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: