Keskvalitsuse võlg väheneb omavalitsuste võlast kiiremini

Rahandusministeerium eeldab oma värskes majandusprognoosis, et valitsussektori võlakoormus väheneb kolme aasta pärast 6,2 protsendini SKP-st ehk 1,85 miljardi euroni.

Eelmise aasta lõpu seisuga oli keskvalitsuse võlg 2,1 miljardit eurot ehk 8,7 protsenti SKP-st. Seejuures oli keskvalitsuse võlg 1,3 miljardit ja kohalike omavalitsuste võlg 758 miljonit.

Aastaks 2021 peaks keskvalitsuse võlg prognoosi põhjal vähenema alla 1,1 miljardi euroni ning kohalike omavalitsuste oma tõusma 791 miljonini ning prognoosiperioodi lõpuks 816 miljonini.

Valitsussektori võlakoormus 2015–2022 (mln eurot, % SKPst) Autor: fin.ee

Prognoosi kohaselt langeb lähiaastatel võlakoormus reservide mahust kiiremini, mistõttu suurenevad netovarad 2020. aasta lõpuks 0,5 protsendini SKP-st.

Seejärel netovarad järk-järgult vähenevad tulenevalt reservide osakaalu kiiremast langusest võla tasemega võrreldes. Prognoosiperioodi lõpuks on reservide maht ning võlakoormuse tase ühtlustunud, ning netovõlg moodustab 0,01 protsenti SKP-st.

Ülejäänud majandusprognoosi illustreerivate slaididega tutvu siit:

 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: