Paavsti visiit toob teisipäeval kaasa liikluspiirangud

Foto: ERR

Paavst Franciscuse visiit toob teisipäeval Tallinnas kaasa liikluspiirangud, aga ka lühiajalised liiklusseisakud ning seda eelkõige kesklinnas, Liivalaia tänava piirkonnas, Mere puiesteel ja Kadriorus. Inimestele, kes soovivad tulla paavsti tervitama, soovitab politsei seda teha Tammsaare pargis ja Musumäel.

Kõrge külalise lennuk peaks maanduma veidi enne kella 10 teisipäeva hommikul, lennujaamast suundub paavst Franciscus Kadriorgu. Politsei kinnitusel muutub liiklus Tallinna kesklinnas ja Kadriorus keeruliseks just sellest kellaajast, hommikust tipptundi see ei puuduta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eelkõige peaksid inimesed aega varuma, paavsti liikumise kohad, mida ta külastab, ei ole enam saladus. Tekib liiklusseisakuid, mis on siis 15-20 minutit pikk, see tähendab seda, et reaalselt 15-20 minutit me hoiame liiklust kinni," selgitas Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse korrakaitseametnik Sander Kullamaa.

Kaarli puiesteele ja Vabaduse väljakule autoga ei saa, samuti on liiklus piiratud Komandandi teel. Endla tänava poolt tulev liiklus suunatakse Suur-Ameerikasse ja Toompuiestee suund Tõnismäele. Estonia puiestee liiklus suunatakse omakorda Pärnu maanteele, kuid Pärnu maanteelt Vabaduse väljakule pöörata ei saa.

"Minna võib igale poole, jala liikumisel suuri piiranguid ei ole. Isegi, kui kesklinna piirkonnas on jala liikumisel piirangud, siis ametnikud juhendavad teid. Aga seoses püha missaga, mis on siis visiidi tipphetk, seoses sellega on siis Kaarli puiestee suletud, see on siis lõigul Pärnu maantee ja Tõnismäe vahel, see on siis suletud kella ühest kuni kella seitsmeni. Sinna ei lasta tavaliiklust kindlasti peale," jätkas Kullamaa.

Paavsti saab kindla peale näha missal, aga seda siiski juhul, kui ollakse end sinna registreerinud. Ilma registreerimata on selleks võimalus Tammsaare pargi ja Musumäe piirkonnas.

"Kolonn möödub sealt umbes 12.45, sellel ajal on võimalik paavsti liikumist näha. Iseasi, kas inimesed, kes sinna vaatama tulevad, konkreetselt ka paavsti näevad, seda ma ei oska praegu lubada," sõnas Kullamaa.

Paavsti äralend on planeeritud 15 minutit enne kella seitset õhtul. Pärast seda taastub tavapärane liiklus.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: