Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Danske aktsionärid kaaluvad uue juurdluse käivitamist

Thomas Borgen astus Danske tegevjuhi kohalt tagasi
Thomas Borgen astus Danske tegevjuhi kohalt tagasi Autor/allikas: Reuters/SCANPIX

Danske Banki aktsionärid ei ole rahul panga kolmapäeval avaldatud sisejuurdlusega ja kaaluvad oma juurdluse käivitamist, kirjutab Financial Times.

Brüsseli aktsionäride õiguste kaitse huvigrupp Deminor Recovery Service kaalub, kas teha sellesisuline ettepanek järgmisel Danske Banki aktsionäride üldkoosolekul.

Deminori partner Edouard Fremault ütles väljaandele, et kolmapäeval avaldatud tulemus on täielik jama. Ta nägi probleemina seda, et uurimise läbiviinud Bruun & Hjejle, mis on varasemalt olnud tihedates suhetes pangaga ja mille sõltumatus on selle tõttu kahtluse all, allus Danske nõukogule, millel on ka rahapesukriisiga seos.

Frenault' hinnangul tuleks luua sõltumatu komitee, millel ei oleks seost rahapesu asjaga, nagu on Danske nõukogul. "See ei ole loo lõpp, vaid alles algus," märkis Frenault. Ta oli lisaks kriitiline ka kolmapäeval avaldatud raporti vähest informatsiooni ja kahtlustas, kas uurijatel oli juurdepääs tippjuhtkonna e-kirjadele ning kas nad tuginesid liigselt panga enda poolt antud dokumentidele.

Kolmapäeval avalikustati Danske Banki sisejuurdlus, mis käsitles aastatel 2007-2015 panga Eesti filiaalis mitteresidentide rahavoogusid summas 200 miljardit eurot. Raportide kohaselt võis suur osa sellest rahast olla seotud rahapesuga. Juurdluse järeldus oli, et Eestis ei rakendatud piisavat rahapesu vastaseid meetmeid, ei olnud piisavat suhtlust keskkontoriga ja panga tippjuhtkond ei teadnud, mis Eestis toimus.

Lisaks teatas panga juht Thomas Borgen tagasi astumisest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: