Taani finantsinspektsioon taasavas uurimise Danske suhtes

{{1537432740000 | amCalendar}}
Foto: Danske Bank

Taani finantsinspektsioon taasavas uurimise Danske Banki Eesti filiaalis läbi viidud miljardite eurode rahapesu suhtes, peale panga enda sisejuurdluse avalikustamist, kirjutab Reuters.

"Me taasavame panga suhtes juurdluse, mille me algselt sulgesime mais," ütles Taani finantsinspektsiooni juht Jesper Berg Taani telekanalile TV2.

Lisaks taasavatud uurimisele on Danske rahapesu osas alustatud kriminaalasi nii Taanis kui ka Eestis. Samuti uurivad Danske Banki rahapesu kaasusut USA ametivõimud.

Kolmapäeval avalikustati Danske Banki sisejuurdlus, mis käsitles aastatel 2007-2015 panga Eesti filiaalis mitteresidentide rahavoogusid summas 200 miljardit eurot. Raportide kohaselt võis suur osa sellest rahast olla seotud rahapesuga. Juurdluse järeldus oli, et Eestis ei rakendatud piisavat rahapesu vastaseid meetmeid, ei olnud piisavat suhtlust keskkontoriga ja panga tippjuhtkond ei teadnud, mis Eestis toimus.

Lisaks teatas panga juht Thomas Borgen tagasi astumisest.

Taani peaminister Lars Löge Rasmussen nimetas kolmapäeval Danske Banki raportis välja toodud summasid šokeerivaks.

"Muidugi olen ma šokeeritud. Kuigi meil on olnud veidi aega selle emotsiooniga harjuda. Ma ei ärganud täna hommikul selle tundega üles, kuid arvestades täna avaldatud astronoomilisi arve, on sügavalt kahetsusväärne, et Taani jaoks väga oluline pank, Taani mõistes väga suur pank, on seotud selliste tegevustega. Ma mõistan sellise tegevuse täielikult hukka," vahendas "Aktuaalne kaamera" Rasmusseni sõnu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: