Seeder: me pole kaasa läinud sotsiaalsete hüvede enampakkumisega

Helir-Valdor Seeder.
Helir-Valdor Seeder. Autor/allikas: Anna-Aurelia Minev/ERR

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder seletas erakonna septembris valimiskünnise alla kukkunud toetust sellega, et erakond pole kaasa läinud teiste parlamendiparteide sotsiaalsete hüvede võistupakkumisega. Samas tunnistas Seeder, et erakond peaks olema ise väljapoole aktiivsem, et rohkem pildil püsida.

"Teised parlamendierakonnad on tulnud viimase kuu aja jooksul välja valimislubadustega, mis on valdavalt sotsiaalsed hüved. Meie seda teadlikult teinud pole. Me tuleme oma esialgsete lubadustega peagi välja, aga me ei kavatse osaleda sotsiaalses enampakkumises. See võib olla inimestele hetkel küll meeldiv, aga tegelikkuses pole neid lubadusi võimalik ellu viia," sõnas Seeder ERR-ile.

Teise reitingu languse põhjusena tõi Seeder välja, et konkurendid on teatanud uutest liitujatest, mis on aidanud saada neil tähelepanu ja kergitanud ka erakonna toetust.

"Me ei ole andnud rindeteateid, kes on inimesed, kes meil ühes või teises piirkonnas kandideerivad. Või inimestest, kes pole seni olnud aktiivselt poliitikas ja nüüd liituvad erakonnaga. Aga ka meil on selliseid inimesi ja me teeme nad tulevikus teatavaks. Ja küllap ka see aktiveerib meie toetajaid," uskus Seeder.

Seederi sõnul käib Isamaas 15. oktoobrini eelnimekirjade koostamine, mille järel hakatakse otsuseid langetama.

"Otsused jäävad valdavalt novembrisse. Aga me peame andma erinevatest inimestest ja uutest liitujatest varem teada, sest muidu muutuvad avalikkus ja meie valijad kärsituks, et miks meil neid pole. On küll."

Seeder tunnistas, et värskes uuringus välja tulnud kolmeprotsendiline toetus Isamaad rõõmsaks ei tee, kuid ta ei näinud põhjust paanikaks.

"Varasemad valimised on näidanud, et meie tegelik toetus on valimispäeval suurem, kui on varem reitingud näidanud. Isamaal on tugevad kandidaadid, kes omavada kohapeal tugevat toetust. Küllap see kajastub ka reitingus ja paanikaks põhjust pole. Aga tõsi on, et me pole jäänud pildile ja peame järgnevatel kuudel olema aktiivsemad," lubas Seeder.

ERR-i tellitud Turu-uuringute küsitluse järgi langes septembris Isamaa toetus vaid kolmele protsendile.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: