Itaalia valitsuse pressiesindaja jäi lindile piinliku ähvardusega

Rocco Casalino (vasakul).
Rocco Casalino (vasakul). Autor/allikas: RAI video stoppkaader

Itaalia valitsuse pressiesindaja ähvardab lekkinud helisalvestisel kõrvaldada rahandusministeeriumi ametnikud juhul, kui nad ei leia raha populismis süüdistatud valitsuse valimislubaduste elluviimiseks.

Salvestis, mille võtsid üles kaks väljaande Huffington Post ajakirjanikku, leidis pühapäeval Itaalia meedias laialdast kajastamist.

See valmistab Itaalia nn eliidivastasele valitsusele piinlikkust kaks päeva enne järgmise aasta riigieelarve esitamist.

Viie Tähe Liikumisega (M5S) seotud Rocco Casalino ähvardab helisalvestisel "megavendettaga" rahandusministeeriumi ametnikke, "kui nad ei leia raha".

"2019. aasta pühendatakse mõnede rahandusministeeriumi liikmete kõrvaldamisele. Noad tõmmatakse välja," on kuulda peaminister Giuseppe Conte valitsuse pressiesindajat salvestisel ütlemas.

Casalino lausus, et teda lindistati "eravestluse" ajal ajakirjanikega, ja kurtis "avalikustamiskeelu rikkumise" üle, mida Huffington Post eitas.

Juunis ametisse astunud M5S-i ja paremäärmuslikuks peetud Liiga valitsus jagas 4. märtsi valimiste eel kulukaid lubadusi, mis kinnistati hiljem valitsusprogrammis.

Lubaduste seas on ulatuslikud maksukärped koos baassissetulekuga töötutele ja madalapalgalistele, mis lähevad valitsusele maksma hinnanguliselt 100 miljardit eurot ajal, kui Itaalia riigivõlg küündib 132 protsendini sisemajanduse koguproduktist.

Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici ütles varem sel nädalal, et Rooma peab esitama Euroopa Liidule heakskiitmiseks "tõsiseltvõetava" eelarve, ja nimetas Itaalia valitsust "probleemiks".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: