Meedia: Itaalia annab Brüsselile järele ja vähendab eelarvepuudujääki

Euro ja Itaalia.
Euro ja Itaalia. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kahe Itaalia päevalehe teatel allub Itaalia valitsus Brüsseli survele ning vähendab 2020. ja 2021. aasta eelarvepuudujäägi eesmärke.

Eelmisel nädalal teatas Itaalia, et plaanib järgmiseks kolmeks aastaks puudujääki mahus ligikaudu 2,4 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP). Nüüd aga plaanib Rooma vähendada puudujäägi 2020. aastaks 2,2 protsendile ning 2021. aastaks 2 protsendile, teatasid päevalehed Corriere della Sera ja Repubblica.

Peaminister Giuseppe Conte proovis teisipäeva hilisõhtul leevendada kõhklusi eelarve üle ning lubas kiirendada Itaalia pingutusi avaliku sektori võlakoorma vähendamisel. Itaalia välisvõlg ulatub 131 protsendini SKP-st.

Valitsus on kokku leppinud, et madalama võlataseme nimel töötatakse pidevalt kolme aasta vältel, ütles Conte avalduses. Arve ta aga välja ei toonud ning ametlikult ütles valitsus, et jätkab enda esialgsete plaanidega.

Teisipäeval ähvardas erakonna Liiga juht Matteo Salvini, kes on ka asepeaminister, nõuda Euroopa Komisjoni presidendilt Jean-Claude Junckerilt kahju hüvitamist, kuna tema sõnul peletas Komisjoni president Itaalia eelarvekava rünnates investoreid eemale.

Itaalia valitsuse võlakirjade tootlus on viimastel päevadel ülespoole liikunud. Kasvas ka vahe Itaalia ning Saksamaa 10-aastaste võlakirjade tootluse vahel. See on oluline näitaja, mis mõõdab lisariski, mida investorid Itaalia võla puhul tajuvad.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: