Endine Saare maavanem liitus Eesti 200-ga

Toomas Kasemaa.
Toomas Kasemaa. Autor/allikas: PM/SCANPIX

Endine Saare maavanem Toomas Kasemaa liitus poliitilise liikumisega Eesti 200, mis plaanib muutuda erakonnaks ja osaleda eelseisvatel riigikogu valimistel.

Kasemaa väitel loodab ta Eesti 200 ridades arendada Eesti elu edasi positiivselt, mitte negatiivsetes ja lõhestavates debattides.

"Meie tänased poliitilised debatid on äraspidised, käskivad, keelavad ja lubavad, mitte ei lähtu soovitud tulemusest ning inimeste otsustusvabadusest. Näiteks alkoholitarbimist soovitakse reguleerida pelgalt maksupoliitikaga. Tegelikkuses soovime ju arendada inimeste tervislikke eluviise, abistada ja ravida sõltuvushäiretega inimesi ning tuua nad tavapärasesse elurütmi kogukonda tagasi," selgitas Kasemaa

Endise maavanema sõnul peab kogu Eesti poliitika olema kaasav ja kõnetav.

"Kuidas jõuda riigini, mis tegutseb näoga kodaniku poole, kaitstes põhiseaduslikke ja üldisi demokraatlikke väärtusi ja arvestades pikaajalist arengut, mitte ainult tänast olukorda? Üks on kindel, seda saab ja peab tegema demokraatlikul teel. Kaasav eelarve ei tohi olla omavalitsuste eelarvest väikene protsendike, vaid kogu Eesti poliitika peab olema kaasav ja kõnetav."

Toomas Kasemaa oli Saare maavanem aastatel 2006-2011. Ta kuulus Reformierakonda aastatel 2006-2012.

Eesti 200 on lubanud muutuda erakonnaks ja osaleda eelseisvatel riigikogu valimistel. Erakonnastumiseks on vaja, et sel oleks vähemalt 500 liiget. Eelmisel nädalal ütles Eesti 200 üks eestvedajaid Margus Tsahkna, et liikumisel on ligi 300 liiget. Tsahkna lubas, et veidi enam kui kuuga soovitakse 500 liiget täis saada ja kutsuda kokku erakonna asutamiskongress.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: